Vjosa Osmani përplaset edhe me deputetin e LDK-së: Hera e fundit që flisni në emër timin

25.03.2020 15:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjosa Osmani përplaset edhe me deputetin e LDK-së: Hera e fundit që flisni në emër timin

Zhvillime dramatike janë duke ndodhur aktualisht në Kuvendin e Kosovës, teksa nuk po mungojnë përplasjet mes zyrtarëve të lartë të së njëjtës parti.

Ishte momenti kur deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj përmendi emrin e Vjosa Osmanit, që shkaktoi reagimin e ashpër të kësaj të fundit, shkruan lajmi.net.

“Ju edhe me gur shumë të mëdhenj e keni sulmuar Isa Mustafën duke ia rrezikuar edhe jetën. Por të gjitha këto ua fali LDK dhe Mustafa. Jam i zhgënjyer sepse vetëm për 50 ditë, ndoshta jo me fajin e juaj personal por edhe me oborrin që keni përreth jemi ardhë në një situatë ku duhet me e bë pyetjen se a duam të vazhdojmë me Amerikën. Elementi i dytë është se kryeministri ditën e shkel Kushtetutën, e në mbrëmje e shkel presidenti. LDK-ja është vërtetë fajtore sepse ju ka bërë kryeministër. Vjosa Osmani mund të na lëshohet në qafë, sepse ne e kemi bë kryeparlamentare”, tha Selmanaj.

E kjo më pas shkaktoi reagimin e Vjosa Osmanit, e cila tha se për qëndrimet e saja flet ajo vet.

“Vazhdo maje fjalimin por le të jetë hera e fundit që dikush flet në emër timin”, tha ndër të tjera Osmani teksa iu referua deputetit Selmanaj.

Ky i fundit ndër të tjera i bëri thirrje kryeministrit Kurti që ta ndalë atë që ai e quajti “industri propagandistike e VV-së”, ndërsa tha se i kanë ardhur 113 mesazhe nga militantët.

“Zoti Kryeministër na kishe ba nderë nëse e ndalni industrinë propaganduese. 113 sms-a me mesazhin e njëjtë, “mos ma vjedh votën mos u bo pjesë e planit”, më kanë ardhë”, tha ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bislimi pas ankesave të qytetarëve: Këto masa janë pjesë e pakos emergjente fiskale

Bislimi pas ankesave të qytetarëve: Këto masa janë pjesë e pakos emergjente fiskale

Komuna e Kumanovës: Na izoloni në karantinë tërë qutetin

Komuna e Kumanovës: Na izoloni në karantinë tërë qutetin

24 orëve të fundit, në Britani të Madhe humbën jetë 569 persona nga koronavirusi

24 orëve të fundit, në Britani të Madhe humbën jetë 569 persona nga koronavirusi

​Vetëm për 24 orë në Serbi, 111 raste të reja me coronavirus

​Vetëm për 24 orë në Serbi, 111 raste të reja me coronavirus

Kollçaku: Letra e presidentit për mandatarin në kundërshtim me Kushtetutën, është grabitje e pushtetit

Kollçaku: Letra e presidentit për mandatarin në kundërshtim me Kushtetutën, është grabitje e pushtetit

Ministria e Financave: Kanë të drejtë mediet në “Pakon Emergjente Fiskale” nëse operojnë si biznese

Ministria e Financave: Kanë të drejtë mediet në “Pakon Emergjente Fiskale” nëse operojnë si biznese

Qeveria Rama: Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri

Qeveria Rama: Pezullohen pagesat e qirave për biznesin dhe individët që kanë ndaluar punën nga Coronavirusi në Shqipëri

Thaçi: LVV, propozoje mandatarin e ri për formimin e Qeverisë

Thaçi: LVV, propozoje mandatarin e ri për formimin e Qeverisë

Të prekurit me koronavirus nga Miradia e Ulët janë në gjendje të mirë shëndetësore

Të prekurit me koronavirus nga Miradia e Ulët janë në gjendje të mirë shëndetësore

Rrëzimi i qeverisë, Thaçi flet për hapat që do t’i ndërmarrë

Rrëzimi i qeverisë, Thaçi flet për hapat që do t’i ndërmarrë

Kurti sulmon amerikanët nëpërmjet këshilltares së tij: Pse po e mbani anën e Serbisë

Kurti sulmon amerikanët nëpërmjet këshilltares së tij: Pse po e mbani anën e Serbisë

Thaçi: Kosova po rrezikohet shkaku i pandemisë dhe rrëzimit të Qeverisë

Thaçi: Kosova po rrezikohet shkaku i pandemisë dhe rrëzimit të Qeverisë

Konjufca liron nga detyra Teuta Sahatqiun, e rikthen në MPJ

Konjufca liron nga detyra Teuta Sahatqiun, e rikthen në MPJ

AGK kërkon sqarim nga Ministria e Financave se si do të ndihmohen mediat

AGK kërkon sqarim nga Ministria e Financave se si do të ndihmohen mediat

Kurti në FSK, pritet nga ministri Quni dhe komandanti Rama

Kurti në FSK, pritet nga ministri Quni dhe komandanti Rama

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë

Daçiq: Prishtina me masat e reciprocitetit përsëri ndaloi tregtinë