Vjen “rokada” në krye/ Reali mund Barçën, El Clasico 2-0

01.03.2020 23:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjen “rokada” në krye/ Reali mund Barçën, El Clasico 2-0

Renditja e kampionatit spanjoll të futbollit ofron një panoramë të re pas ndeshjeve të fundjavës, me rezultatet që intrigojnë edhe më shumë garën për titullin.

Reali i Madridit mundi 2-0 Barcelonën në El klasikon elektrizuese që mblodhi mijëra spektatorë në stadiumin Santiago Bernabeu, e që vendosi formacionin e blankos në vend të parë në la Liga, duke parakaluar katalanasit me vetëm 1 pikë.

Grizman, Artur dhe Lionel Mesi kishin në këmbët e tyre shanse të arta për të prishur ekuilibrat, në të gjitha rastet në favor të Barcelonës, por dështuan në fraksionin e parë. Merenges arritën të balanconin lojën pas pushimit por sërish nuk kishin fat me Iskon, dhe Benzema’, duke vonuar golin deri 20 minuta nga fundi. Në një zbritje të bukur në ofensivë, Toni Kros dha një asist të bukur te Vinisius që arriti të tundë rrjetën e Ter Shtegen edhe me pak fat për shkak të një devijimi.

Zhbllokimi i shifrave e bëri lojën më të bukur duke testuar mbrojtësit ekstremë, por goli i brazilianit mbeti në fuqi deri n ëkohën shtesë. pikërisht atëherë, Mariano Diaz shënoi sërish në kuadratin e ter Shtegen, duke vulosur fitoren e merituar. El Klasiko mbylli spektaklin për 74 mijë tifozët në stadium, dhe miliona të tjerë në mbarë globin, duke vendosur realin të parin në hierarkinë e la Ligës, dhe Barçën të dytën me vetëm 1 pikë më pak.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Talenti i Ajaksit zgjohet nga koma pas 2 vitesh dhe 9 muajsh, babai: Nuk na njeh

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)