Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

06.01.2021 22:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese, ku tha se zyrtarët e kësaj partie janë duke analizuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese.

Sa i përket asaj se a është i gatshëm që VV-ja të mos prijë më të në krye të listës, Kurti tha se shumë shpejtë Këshilli i Përgjithshëm dhe Kryesia e VV-së do të vendosin.

“Unë nuk dua t’i komentojë e interpretojë komentet e interpretimit të interpretimeve. Ne do ta japim qëndrimin tonë. Lëvizja Vetëvendosje pos që është subjekti më i madh në vend por ka shumicën e popullsisë së Kosovës në mbështetje të qartë”, deklaroi tutje Kurti në një prononcim për Rtv Dukagjinin.

“Kush do të jetë në listën për deputetë, me çfarë renditje dhe me cilin kandidatë për kryeministër shumë shpejt do të vendosin Këshilli i përgjithshëm dhe Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosjes”.

Kurti ka thënë se do të pres interpretimin që do ta bëjë Lëvizja Vetëvendosje për Aktgjykimin e Kushtetueses.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Vjen reagimi i parë i Kurtit pas shpalljes së plotë të Aktgjykimit nga Kushtetuesja

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Protestuesja zë karrigen në Kongres, fotoja që po nxit reagime

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Kaos në konfirmimin e Biden/ Trump “nuk dorëzohet”, mbështetësit futen në ndërtesën e Kongresit

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

KQZ: Jemi në pritje të vendimit për caktimin e datës së zgjedhjeve

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Osmani nënshkroi autorizimin për dërgimin e Kontingjentit të FSK-së në mision paqeruajtës

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Bunjaku: Pa LDK-në nuk ka Kosovë, të gjithë kanë dëshirë të jenë në koalicion me neve

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

Merkel i konfirmon Hotit mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

KEDS punime në rrjet, ndërprerje të domosdoshme në rrymës në disa qytete e fshatra

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Zemaj: Do të hapet konkursi për specializantët nga Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese: Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

“Kurti s’mund të kandidojë”, reagojnë nga Vetëvendosje

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me COVID-19

A do të mund të kandidoj Albin Kurti për deputet, Kushtetuesja jep sqarim

A do të mund të kandidoj Albin Kurti për deputet, Kushtetuesja jep sqarim