Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

24.08.2019 09:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Pagesat për pensionistët e të gjitha kategorive për muajin gusht kanë dalë.

Kështu ka bërë të ditur Ministria në detyrë e Financave përmes një njoftimi për media.

“Ministria e Financave njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se duke u nisur nga gjendja e mirë në bilancin bankar të Qeverisë ka bërë sot ekzekutimin e pensioneve për muajin gusht për të gjitha kategoritë pensionale si dhe kategoritë tjera sociale”, thuhet në njoftimin e MF-së.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gërxhaliu: Taksa ndaj Serbisë goditi xhepat e kosovarëve

Gërxhaliu: Taksa ndaj Serbisë goditi xhepat e kosovarëve

Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Vjen një lajm i mirë për pensionistët e Kosovës

Dëshmitari serb i Gjykatës Speciale: Haradinaj do të gjykohet për periudhën pas 30 shtatorit të 1998-ës

Dëshmitari serb i Gjykatës Speciale: Haradinaj do të gjykohet për periudhën pas 30 shtatorit të 1998-ës

Ulen pagat e punëtorëve të PTK-së?

Ulen pagat e punëtorëve të PTK-së?

Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

Kuvendi i ka kërkuar ARKEP-it që sa më shpejt të vendosë rreth numrave të “Z-Mobile”

Ish-bashkëpunëtori i Thaçit që kaloi në Vetëvendosje: Ai donte të më mënjanonte politikisht

Ish-bashkëpunëtori i Thaçit që kaloi në Vetëvendosje: Ai donte të më mënjanonte politikisht

Konjufca: Kur të vijë Vetëvendosja në pushtet do ta shkarkojë Thaçin nga pozita e Presidentit

Konjufca: Kur të vijë Vetëvendosja në pushtet do ta shkarkojë Thaçin nga pozita e Presidentit

Adelina tregon se si Rugovës iu shkel këmba deri në gjakderdhje. A po aludon në Hashim Thaçin?

Adelina tregon se si Rugovës iu shkel këmba deri në gjakderdhje. A po aludon në Hashim Thaçin?

Këta janë 31 anëtarët e Kryesisë së LDK-së

Këta janë 31 anëtarët e Kryesisë së LDK-së

Stavileci: Partitë tjera i frikohen PDK-së, prandaj bëjnë koalicione parazgjedhore

Stavileci: Partitë tjera i frikohen PDK-së, prandaj bëjnë koalicione parazgjedhore

Kadri Veseli zyrtarisht kandidat i PDK’së për Kryeministër

Kadri Veseli zyrtarisht kandidat i PDK’së për Kryeministër

LDK nesër e zgjedh kandidatin për Kryeministër, Mustafa thotë se nuk ia lë pozitën VV’së

LDK nesër e zgjedh kandidatin për Kryeministër, Mustafa thotë se nuk ia lë pozitën VV’së

Rrëfimi për 9-vjeçaren që u kap nga policia serbe në bagazhin e veturës

Rrëfimi për 9-vjeçaren që u kap nga policia serbe në bagazhin e veturës

Ministri Tahiri: Nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviçit

Ministri Tahiri: Nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviçit

Policia në kërkim të këtij personi, i duhet bashkëpunimi i qytetarëve

Policia në kërkim të këtij personi, i duhet bashkëpunimi i qytetarëve

Veseli në QKK: Duke luftuar korrupsionin rrisim buxhetin për filmin dhe artistët

Veseli në QKK: Duke luftuar korrupsionin rrisim buxhetin për filmin dhe artistët