Vjedhje në xhami e në objekte tjera, katër të arrestuar

01.08.2020 14:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjedhje në xhami e në objekte tjera, katër të arrestuar

Katër persona janë arrestuar për vjedhje në objekte të ndryshe në Prishtinë dhe Fushë Kosovë.

Sipas Policisë, dy persona janë arrestuar, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit është gjetur stoli ari, argjendi e bizhuteri tjera që dyshohet se janë vjedhur.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Po në Prishtinë është arrestuar një person, pasi më 21 korrik, përmes derës së hyrjes ka depërtuar në brendinë e xhamisë dhe nga aty ka vjedhur 95 euro.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Kurse, në F. Kosovë është arrestuar i dyshuar nën dyshimin se i njëjti kishte kryer disa vepra vjedhje në lokacione të ndryshme.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur dhe sekuestruar si prova materiale: një llaptope, iped, bizhuteri, syze, pafrymë të ndryshme, makinë për prerje dhe tharje të flokëve , dorëza, një kapelë dhe 3710€ kartëmonedha të fotokopjuara.

I dyshuari me vendim të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48-orë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vjedhje në xhami e në objekte tjera, katër të arrestuar

Vjedhje në xhami e në objekte tjera, katër të arrestuar

Qeveritë teknike, joefikase dhe nxitëse të tensioneve

Qeveritë teknike, joefikase dhe nxitëse të tensioneve

Sulmon nënën e vet në ditën e Fiter Bajramit, arrestohet

Sulmon nënën e vet në ditën e Fiter Bajramit, arrestohet

Organizon aheng familjar, arrestohet

Organizon aheng familjar, arrestohet

Vdekja në QKUK, raportohet në polici si dyshim për trajtim të pa ndërgjegjshëm

Vdekja në QKUK, raportohet në polici si dyshim për trajtim të pa ndërgjegjshëm

Hapin pishinat, dy të arrestuar në Mitrovicë

Hapin pishinat, dy të arrestuar në Mitrovicë

Rusia bën eksperimente me njerëz, synon vaksinimin e rusëve nga tetori

Rusia bën eksperimente me njerëz, synon vaksinimin e rusëve nga tetori

Isa Mustafa njofton se është shëruar nga Covid-19, iu uron shëndet edhe atyre që ia uruan vdekjen

Isa Mustafa njofton se është shëruar nga Covid-19, iu uron shëndet edhe atyre që ia uruan vdekjen

Presidenti Thaçi i shpreh ngushëllime Ramës për vdekjen e nënës

Presidenti Thaçi i shpreh ngushëllime Ramës për vdekjen e nënës

Haradinaj: Zvicra ishte dhe mbeti përkrahëse e jashtëzakonshme në proceset e krijimit dhe ndërtimit të shtetit të Kosovës

Haradinaj: Zvicra ishte dhe mbeti përkrahëse e jashtëzakonshme në proceset e krijimit dhe ndërtimit të shtetit të Kosovës

Bajrami: Presim javën tjetër të nis shqyrtimi i planit të rimëkëmbjes ekonomike në Kuvend

Bajrami: Presim javën tjetër të nis shqyrtimi i planit të rimëkëmbjes ekonomike në Kuvend

OAK kërkon nga Kryeministri Hoti aktivizimin e KKZHE – së

OAK kërkon nga Kryeministri Hoti aktivizimin e KKZHE – së

Meksika shënon rekord të rasteve ditore me COVID-19, mbi 600 viktima

Meksika shënon rekord të rasteve ditore me COVID-19, mbi 600 viktima

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

Rukiqi thotë se deri në 50 mijë qytetarë mund të humbin vendin e punës shkaku i pandemisë

Vdes nëna e kryeministrit Edi Rama

Vdes nëna e kryeministrit Edi Rama

Sekretari i BIK’ut: Brenda një dite janë mbledhur 25 milionë euro për ndërtimin e Xhamisë së Madhe

Sekretari i BIK’ut: Brenda një dite janë mbledhur 25 milionë euro për ndërtimin e Xhamisë së Madhe