Vjedhja e ndihmave – bëhet i ditur identiteti i policit të arrestuar në Shqipëri

29.11.2019 13:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vjedhja e ndihmave – bëhet i ditur identiteti i policit të arrestuar në Shqipëri

Pas publikimit të një videoje ku shfaqeshin pamje të përvetësimit të një sasie të konsiderueshme pakosh ushqimore të destinuara për banorët e prekur nga tërmeti, Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat arrestoi në flagrance dy policë dhe një zjarrfikës.

Burimet bëjnë me dije për Ora News se i arrestuari i identifikuar nga policia me inicialet A.Z është Altin Zeka, i cili, mban postin e shefit të Seksionit të Rendit pranë Komisariatit të Policisë Rinas, dhe është bashkëshorti i kryetares së forumit të gruas në Partinë Socialiste tek Njësia 3 në Tiranë, Valbona Zeka.

Dy personat e tjerë të arrestuar bashkë me të janë E.H., me detyrë Komandant skuadre në Seksionin e Rendit pranë Komisariatit të Policisë Rinas për veprën penale “Shpërdorim detyre”;

-A.T., me detyrë punonjës i shërbimit zjarrfikës pranë PMNZSH Kombinat, për veprën penale të “Mashtrimit, e kryer në bashkëpunim”.

“Procedimi i tyre u krye pas hetimeve të zhvilluara në lidhje me publikimin e një video në media, ku shfaqeshin pamje të transportimit e përvetësimit të një sasie të konsiderueshme pakosh ushqimore (të sekuestruara në cilësinë e provës materiale) të destinuara për banorët e prekur nga situata e tërmetit” informoi sot ministria e Brendshme.

Gjithashtu policia ka nisur procedim penal për veprën penale të mashtrimit të kryer në bashkëpunim për vetë kryetaren e Forumit të Gruas në Partinë Socialiste tek Njësia 3 në Tiranë,

Valbona Zekën dhe nënën e saj,e identifikuar me inicialet Sh.T.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Apostolova: BE nuk qëndron prapa aktakuzës ndaj Thaçit, Specialja është e pavarur

Apostolova: BE nuk qëndron prapa aktakuzës ndaj Thaçit, Specialja është e pavarur

Nesër takohen presidenti Thaçi-kryeministri Hoti

Nesër takohen presidenti Thaçi-kryeministri Hoti

Kadri Veseli del pozitiv me Covid-19

Kadri Veseli del pozitiv me Covid-19

Hoti: Kosova i ka plotësuar të gjitha standardet për liberalizimin e vizave

Hoti: Kosova i ka plotësuar të gjitha standardet për liberalizimin e vizave

Gjuriq: Në Bruksel kërkuam dënimin e kriminelëve të UÇK-së

Gjuriq: Në Bruksel kërkuam dënimin e kriminelëve të UÇK-së

​OKB sugjeron një mënyrë për frenimin e përhapjes së koronavirusit

​OKB sugjeron një mënyrë për frenimin e përhapjes së koronavirusit

Arrestohet edhe i dyshuari i katërt në Prishtinë nën dyshimin se tentoi të vriste një person

Arrestohet edhe i dyshuari i katërt në Prishtinë nën dyshimin se tentoi të vriste një person

​Edhe Postës së Kosovës i bllokohen xhirollogaritë

​Edhe Postës së Kosovës i bllokohen xhirollogaritë

Hyseni: Nuk do të ketë marrëveshje të veçanta përderisa s’ka marrëveshje gjithëpërfshirëse

Hyseni: Nuk do të ketë marrëveshje të veçanta përderisa s’ka marrëveshje gjithëpërfshirëse

Vetëvendosje thotë se pas Telekomit do të falimentojë edhe Posta e Kosovës

Vetëvendosje thotë se pas Telekomit do të falimentojë edhe Posta e Kosovës

KEDS punon në sigurinë e rrjetit, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

KEDS punon në sigurinë e rrjetit, paralajmërohen ndërprerje të rrymës

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Shkencëtarët suedezë: Imuniteti i tufës nuk funksionon, mos veproni si Suedia

Shkencëtarët suedezë: Imuniteti i tufës nuk funksionon, mos veproni si Suedia

Vuçiq në Banjallukë, Dodik flet për pavarësinë e Republika Srpska sipas modelit të Kosovës

Vuçiq në Banjallukë, Dodik flet për pavarësinë e Republika Srpska sipas modelit të Kosovës

Dënohet me 16 vite burgim i akuzuari për vrasjen e gruas dhe “baxhanakut” në Skenderaj

Dënohet me 16 vite burgim i akuzuari për vrasjen e gruas dhe “baxhanakut” në Skenderaj

Pesë marrëveshjet që u votuan sot në Kuvend ia sjellin Kosovës rreth 50 milionë euro

Pesë marrëveshjet që u votuan sot në Kuvend ia sjellin Kosovës rreth 50 milionë euro