Vizitori i parkut deshi t’i jepte pak ushqim antilopës, por ajo e deshi të tërin (Video)

28.03.2019 21:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vizitori i parkut deshi t’i jepte pak ushqim antilopës, por ajo e deshi të tërin (Video)

Ky është momenti kur një vizitor i një parku safari përpiqet të ushqejë një antilopë të madhe përmes një dritareje makine.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Robert Popple mendoi se do të ketë kënaqësinë për të ndaluar dhe t’i ofrojë krijesës disa ushqime, gjatë një turneu në West Midlands Safari Park.

Megjithatë, 25-vjeçari u trondit kur antilopa futi kokën brenda makinës, dhe kapi të gjithë kutinë e ushqimit dhe u largua.

Burri nga Leeds, kishte vizituar parkun me të dashurën e tij, Billie-Jayne Poyser. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vizitori i parkut deshi t’i jepte pak ushqim antilopës, por ajo e deshi të tërin (Video)

Vizitori i parkut deshi t’i jepte pak ushqim antilopës, por ajo e deshi të tërin (Video)

Facebook vë në shënjestër nacionalizimin e bardhë

Facebook vë në shënjestër nacionalizimin e bardhë

Aftësitë e mahnitshme të katërvjeçarit, shënon kosh duke gjuajtur nga dhjetë metra largësi (Video)

Aftësitë e mahnitshme të katërvjeçarit, shënon kosh duke gjuajtur nga dhjetë metra largësi (Video)

Funksioni EKG i Apple Watch vjen në 19 vende Evropiane

Funksioni EKG i Apple Watch vjen në 19 vende Evropiane

Flagshipi i ardhshëm i Xiaomi do të karikohet në 100% për 17 minuta

Flagshipi i ardhshëm i Xiaomi do të karikohet në 100% për 17 minuta

Tri takime në javë me djem tri dekada më të rinj – 82 vjeçarja këmbëngul se kurrë nuk është refuzuar nga ata (Foto)

Tri takime në javë me djem tri dekada më të rinj – 82 vjeçarja këmbëngul se kurrë nuk është refuzuar nga ata (Foto)

Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawi Mate X

Telefoni me ekran që paloset i Xiaomi ekziston dhe është i ngjashëm ma Huawi Mate X

Hekuran Krasniqi dhe Xheza  sjellin këngën“Qysh me harru”

Hekuran Krasniqi dhe Xheza sjellin këngën“Qysh me harru”

Vendet e Ballkanit drejt heqjes së tarifave roaming

Vendet e Ballkanit drejt heqjes së tarifave roaming

“Nobeli” i teknologjisë shkoi për tre pionerë të inteligjencës artificiale

“Nobeli” i teknologjisë shkoi për tre pionerë të inteligjencës artificiale

Hulumtuesit zbulojnë 36 probleme sigurie në rrjetet 4G

Hulumtuesit zbulojnë 36 probleme sigurie në rrjetet 4G

Bashkimi Evropian miraton ligjet kontroverse të të drejtave të autorit

Bashkimi Evropian miraton ligjet kontroverse të të drejtave të autorit

Facebook mbyll 212 llogari dhe faqe në Kosovë dhe Maqedoni me 685 mijë ndjekës

Facebook mbyll 212 llogari dhe faqe në Kosovë dhe Maqedoni me 685 mijë ndjekës

Firefox Lockbox ju jep akses në fjalëkalimet e ruajtura në shfletuesin Firefox

Firefox Lockbox ju jep akses në fjalëkalimet e ruajtura në shfletuesin Firefox

Galaxy A70 ka një kamër selfie 32-megapiksel dhe ekran masiv

Galaxy A70 ka një kamër selfie 32-megapiksel dhe ekran masiv

Boeing riprogramon softuerët vdekjeprurës të 737 Max

Boeing riprogramon softuerët vdekjeprurës të 737 Max