Vizitori i ekspozitës habitet me instalimin artistik që ngjanë si dyert me xhama (Video)

06.11.2018 21:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vizitori i ekspozitës habitet me instalimin artistik që ngjanë si dyert me xhama (Video)

Derisa ndodhej në një ekspozitë diku në Kinë, vizitori i paemëruar mbeti i habitur nëse ndodhej apo jo para dyerve me xhama.

Madje, ai edhe e provoi ha hapte atë që dukej si derë në mes të korridorit, bashkë me shenjën ‘shtyje’ atë dorezës, transmeton Telegrafi.

E tëra ishte një instalim artistik i realizuar mirë, me të gjitha pjesët e derës, që ishin lëshuar me penj të tejdukshëm prej tavanit.

“I dua lojërat që nuk e abuzojnë apo ofendojnë dikë”, është përshkrimi i videos, që po bën xhiro në rrjetet sociale.

Njëjtë duket se mendon edhe vizitori që ra pre e kësaj mahie, pasi qeshte me situatën në të cilën u ndodh papritmas. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Vizitori i ekspozitës habitet me instalimin artistik që ngjanë si dyert me xhama (Video)

Vizitori i ekspozitës habitet me instalimin artistik që ngjanë si dyert me xhama (Video)

Kida me imazh atraktiv, duket shumë ndryshe

Kida me imazh atraktiv, duket shumë ndryshe

Besimtarët e devotshëm hindusë filmohen duke i futur duart në vajin e nxehtë (Video)

Besimtarët e devotshëm hindusë filmohen duke i futur duart në vajin e nxehtë (Video)

Formacionet zyrtare: Interi dhe Barca zhvillojnë derbin në Milano

Formacionet zyrtare: Interi dhe Barca zhvillojnë derbin në Milano

Dhjetëra përdorues të Twitter bien pre e një skeme mashtrimi që përdorte emrin e bosit të Teslas

Dhjetëra përdorues të Twitter bien pre e një skeme mashtrimi që përdorte emrin e bosit të Teslas

Hapat e parë të gjirafës së vogël, pak momente pasi erdhi në jetë para syve të turistëve (Video)

Hapat e parë të gjirafës së vogël, pak momente pasi erdhi në jetë para syve të turistëve (Video)

Lukaku nuk udhëton në Torino, mungon ndaj Juventusit

Lukaku nuk udhëton në Torino, mungon ndaj Juventusit

Opera u thotë jo “cookie” acaruese

Opera u thotë jo “cookie” acaruese

Formacioni zyrtar: Liverpooli kërkon fitoren e radhës në fazën grupore

Formacioni zyrtar: Liverpooli kërkon fitoren e radhës në fazën grupore

Dërgon picat te klienti, mënyra si i njofton pa i rënë ziles është shumë qesharake (Video)

Dërgon picat te klienti, mënyra si i njofton pa i rënë ziles është shumë qesharake (Video)

Ekspertët pretendojnë se kanë zbuluar metodën se si janë ndërtuar piramidat në Egjipt (Video)

Ekspertët pretendojnë se kanë zbuluar metodën se si janë ndërtuar piramidat në Egjipt (Video)

Nesër Samsung demonstron telefonin me ekran që paloset

Nesër Samsung demonstron telefonin me ekran që paloset

Miniafati i transferimeve në basketbollin e Kosovës fillon më 1 janar

Miniafati i transferimeve në basketbollin e Kosovës fillon më 1 janar

Dafina Zeqiri bëhet pjesë e OTR?

Dafina Zeqiri bëhet pjesë e OTR?

Spanja nuk e lejon flamurin dhe emrin e Kosovës në Botërorin e Karatesë

Spanja nuk e lejon flamurin dhe emrin e Kosovës në Botërorin e Karatesë

Kejvina ‘flakë’ rrugëve të Milanit, mahnitëse si asnjëherë

Kejvina ‘flakë’ rrugëve të Milanit, mahnitëse si asnjëherë