Vizita e Limajt në veri e guximshme (VIDEO)

13.10.2017 10:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vizita e Limajt në veri e guximshme (VIDEO)

Fatmir Limaj është ndër politikanët e rrallë që vizitoi pjesën veriore të vendit.

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Fatmir Limaj dy ditë më parë bëri një vizitë të pa zakontë. Ai vizitoi pjesën e harruar nga liderët politik, pjesën veriore të Mitrovicës, ku dëgjoi hallet e qytetarëve shqiptarë në atë pjesë.

E vizitën e tij nuk po e quan spontane Valdete Bajrami nga Nisma.

Ajo për Tribuna Channel tha se Limaj bashkë me qeverinë Haradinaj do t’ia japin vëmendjen e duhur shqiptarëve në atë pjesë.

E, njohësi i qështjeve politike në vend, Adrian Çollaku tha se vizita e tij duhet vlerësuar duke shtuar se pret nga kjo qeveri hapa konkret në mbështetje të qytetarëve të asaj pjese.

Ndërsa për analistin tjetër Nexhmedin Spahiu, gjesti i Limajt është jashtëzakonisht i mirë për banorët e asaj pjese.

Spahiu tha për Tribuna Channel se vizita e Limajt mund të përçojë mesazh që qeveria Haradinaj do të interesohet jo vetëm për shqiptarët në atë pjesë por edhe për integrimin e tërësishëm të asaj pjese.

Pak kush nga politikanët e vendit ka vizituar atë pjesë e aq më pak për të shkuar në këmbë. Limaj ishte luftëtar dhe i gjykuar në Hagë për atë periudhë të luftës, ku edhe doli i pafajshëm.

Per me shume ndiqeni videon e plote:

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bullgaria e gatshme ta thellojë bashkëpunimin me Qeverinë Haradinaj

Bullgaria e gatshme ta thellojë bashkëpunimin me Qeverinë Haradinaj

Përmendja e Prishtinës në dosjen “Habilaj”, flet Policia e Kosovës

Përmendja e Prishtinës në dosjen “Habilaj”, flet Policia e Kosovës

Çlirimi i qytetit të Rakës dhe e ardhmja e banorëve të tij

Çlirimi i qytetit të Rakës dhe e ardhmja e banorëve të tij

Hoxhaj për Reuters: Tepër shqetësues glorifikimi i kriminelëve të luftës nga ana e Serbisë

Hoxhaj për Reuters: Tepër shqetësues glorifikimi i kriminelëve të luftës nga ana e Serbisë

Arrestohen në Greqi dy agjentë maqedonas rreth aferës së përgjimit

Arrestohen në Greqi dy agjentë maqedonas rreth aferës së përgjimit

Tahiri falënderon Norvegjinë për mbështetje financiare në projektin e digjitalizimit të sistemit prokurorial

Tahiri falënderon Norvegjinë për mbështetje financiare në projektin e digjitalizimit të sistemit prokurorial

Haradinaj: Nënë Tereza do të jetë gjithnjë frymëzuese për njerëzit e mirë

Haradinaj: Nënë Tereza do të jetë gjithnjë frymëzuese për njerëzit e mirë

Apostolova e kënaqur me zhvillimet pozitive të arritura në sektorin financiar

Apostolova e kënaqur me zhvillimet pozitive të arritura në sektorin financiar

Ministri Ismaili: Nga viti 2018 s’do të ketë asnjë mjek të papunë

Ministri Ismaili: Nga viti 2018 s’do të ketë asnjë mjek të papunë

MBPZHR-ja dhe Rrjeti i Grave diskutuan masat buxhetore për bujqësi dhe zhvillim rural

MBPZHR-ja dhe Rrjeti i Grave diskutuan masat buxhetore për bujqësi dhe zhvillim rural

Votojnë emigrantët

Votojnë emigrantët

Flet Saimir Tahiri:Nuk keni parë gjë akoma

Flet Saimir Tahiri:Nuk keni parë gjë akoma

Gjuriq:Veriu që nga nesër me gjykatë dhe prokurori me shumicë serbe

Gjuriq:Veriu që nga nesër me gjykatë dhe prokurori me shumicë serbe

Në orën 19:00 i hiqet imuniteti Saimir Tahirit?

Në orën 19:00 i hiqet imuniteti Saimir Tahirit?

Sekuestrohen në Itali 2 ton marijuanë, prangoset shqiptari nga Vlora

Sekuestrohen në Itali 2 ton marijuanë, prangoset shqiptari nga Vlora

Arrestimi i Saimir Tahirit, dy dokumente sekrete erdhën mbrëmë nga Italia

Arrestimi i Saimir Tahirit, dy dokumente sekrete erdhën mbrëmë nga Italia