Vivo sjell telefonin e parë në botë me një skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran

13.01.2018 18:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vivo sjell telefonin e parë në botë me një skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran

Telefoni më i fundit i kompanisë Kineze Vivo ka një skaner të shenjave të gishtërinjve fshehur në një ekran.

Skaneri me sukses lexon shenjat e gishtërinjve të përdoruesve pa qenë nevoja të vendoset një buton i posaçëm për të dhe sakrifikuar hapësirë.

iPhone më i fundit i Apple e hoqi fare skanerin në pamundësi për të bërë atë që Vivo ka realizuar me sukses.

Në vend të tij iPhone X përdor një teknologji të njohjes së fytyrës. Sakaq Google Pixel 2 dhe Samsung Galaxy S8 kanë skanerin në pjesën e pasme për të ofruar një ekran të madh përpara.

Telefoni i ri i Vivo me skanerin e shenjave të gishtërinjve nën ekran debutoi në konferencën CES në Las Vegas. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Për 242 vjetorin e Pavarësisë, amerikanet më seksi demonstrojnë patriotizmin e tyre

Për 242 vjetorin e Pavarësisë, amerikanet më seksi demonstrojnë patriotizmin e tyre

Kylie Jenner ka një surprizë për 242 vjetorin e Pavarësisë së Amerikës!

Kylie Jenner ka një surprizë për 242 vjetorin e Pavarësisë së Amerikës!

Një tablet Surface 400 dollarësh do të jetë më pak i fuqishëm

Një tablet Surface 400 dollarësh do të jetë më pak i fuqishëm

Rrjetet sociale mund të jenë përgjegjëse se përse fëmijët po ndihen të vetmuar

Rrjetet sociale mund të jenë përgjegjëse se përse fëmijët po ndihen të vetmuar

Futbollistët e Anglisë e kanë kopjuar metodën e Ronaldos në ekzekutimin e penalltive

Futbollistët e Anglisë e kanë kopjuar metodën e Ronaldos në ekzekutimin e penalltive

Action Bronson ka probleme shëndetësore, i anulon koncertet

Action Bronson ka probleme shëndetësore, i anulon koncertet

Zogu digjet nga rryma, i vë flakën fushës

Zogu digjet nga rryma, i vë flakën fushës

Reali hedh poshtë thashethemet se është pajtuar të paguajë 272 milionë euro për Mbappe

Reali hedh poshtë thashethemet se është pajtuar të paguajë 272 milionë euro për Mbappe

Ky mund të jetë tableti i ardhshëm i Samsung

Ky mund të jetë tableti i ardhshëm i Samsung

Ledri Vula në det me një personazh të njohur të estradës

Ledri Vula në det me një personazh të njohur të estradës

Higuain drejt Chelseat për 60 milionë euro

Higuain drejt Chelseat për 60 milionë euro

Diabeti 2: Apetiti i tepërt nënkupton se mund të vuani nga kjo sëmundje

Diabeti 2: Apetiti i tepërt nënkupton se mund të vuani nga kjo sëmundje

Drake i vodhi këngën Elinelit dhe bllokon komentet e fansave

Drake i vodhi këngën Elinelit dhe bllokon komentet e fansave

Guti, ndihmëstrajner te Besiktasi

Guti, ndihmëstrajner te Besiktasi

Nvidia pranë debutimin të serive të re të grafikave GeForce

Nvidia pranë debutimin të serive të re të grafikave GeForce

Vizitohet nga i biri dhe e fejuara tij, reagon e gëzuar kur kupton arsye e vizitës (Video)

Vizitohet nga i biri dhe e fejuara tij, reagon e gëzuar kur kupton arsye e vizitës (Video)