Vitin tjetër roaming falas në gjashtë shtetet e Ballkanit

19.12.2018 10:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vitin tjetër roaming falas në gjashtë shtetet e Ballkanit

Roaming falas në gjashtë shtetet e Ballkanit. Ky është objektivi i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor të cilët në fillim të vitit 2019 do të diskutojnë draftin final për arritjen e objektivit, shkruan sot Koha Ditore.

Sipas një njoftimi të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), më 25 janar pritet mbledhja që do t’i paraprijë një takimi final në prill, periudhë e cila konsiderohet si e nevojshme për të përmbushur të gjitha procedurat për projektin Roaming Rajonal.

Përfaqësuesit e ekonomive nga Ballkani Perëndimor u mblodhën javën e shkuar në Bruksel për të diskutuar mbi Marrëveshjen e Re të Roaming Rajonal (RRA), në takimin e Politikës së Roamingut të Ballkanit Perëndimor të organizuar nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC).

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Vitin tjetër roaming falas në gjashtë shtetet e Ballkanit

Vitin tjetër roaming falas në gjashtë shtetet e Ballkanit

Aksidentohen tri makina në Fushë-Kosovë

Aksidentohen tri makina në Fushë-Kosovë

Elbasan, kishin dalë për gjah, shokët vrasin aksidentalisht 36-vjeçarin

Elbasan, kishin dalë për gjah, shokët vrasin aksidentalisht 36-vjeçarin

I ndalohet hyrja në ShBA Radosavleviqit, i dyshuar për vrasjen e vëllezërve Bytyçi

I ndalohet hyrja në ShBA Radosavleviqit, i dyshuar për vrasjen e vëllezërve Bytyçi

Kryetarët e komunave demantojnë KEDS-in për reduktime

Kryetarët e komunave demantojnë KEDS-in për reduktime

Thaçi dëmton LDK-në e LVV-në në KQZ

Thaçi dëmton LDK-në e LVV-në në KQZ

Behgjet Pacolli sot raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Behgjet Pacolli sot raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Ekipi Shtetëror, vetëm mbështetës i përpjekjeve të Thaçit në dialog

Ekipi Shtetëror, vetëm mbështetës i përpjekjeve të Thaçit në dialog

Agjenda e BE-së demanton pritjen e Haradinajt për vizat

Agjenda e BE-së demanton pritjen e Haradinajt për vizat

Video e paparë e presidentit Thaçi, duke ngrenë pite me uniformë të UÇK-së

Video e paparë e presidentit Thaçi, duke ngrenë pite me uniformë të UÇK-së

Franca përkrah ndryshimin e kufijve nëse kjo ide  miratohet nga 2/3 e deputetëve

Franca përkrah ndryshimin e kufijve nëse kjo ide miratohet nga 2/3 e deputetëve

Ramush Tahiri i quan të duhura tonet e Haradinajt ndaj BE-së

Ramush Tahiri i quan të duhura tonet e Haradinajt ndaj BE-së

Vazhdojnë reduktimet, qytetarët ankohen për mungesën e energjisë elektrike

Vazhdojnë reduktimet, qytetarët ankohen për mungesën e energjisë elektrike

Nesër shpallet vendimi për Ramadan Mujën dhe të tjerët

Nesër shpallet vendimi për Ramadan Mujën dhe të tjerët

Kemi fitore ndaj Kosovës, thotë Daçiq

Kemi fitore ndaj Kosovës, thotë Daçiq

Veprimtari shqiptar në ShBA kërkon largimin e gjashtë ministrave me aktakuza

Veprimtari shqiptar në ShBA kërkon largimin e gjashtë ministrave me aktakuza