Video/ Tronditëse! Burri i vendos flakën vetes përpara parlamentit ukrainas

29.02.2020 01:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Video/ Tronditëse! Burri i vendos flakën vetes përpara parlamentit ukrainas

Pamjet tronditëse tregojnë momentin kur Alexandër Burlakov nga Ukraina i vendos flakën vetes përpara godinës së Parlamentit në Kiev. Ngjarja ndodhi në momentin kur para institucionit shtetërorë ishin grumbulluar një grup i konsiderueshëm punonjësish mjekësor, të cilët ndodheshin aty për të protestuar në lidhje me përmirësimin e kushteve të punës.

Në momentin që turma pa Alexandrin të mbuluar tërësish nga flakët, u drejtuan me shpejtësi drejt tij për t’i ardhur në ndihmë. Ndërhyrja e tyre rezultoi efikase, pasi arritën që të shuanin flakët në trupin e burrit.

Ndonëse fillimisht u raportua se një infermier i revoltuar vendosi të vetëflijohej, më vonë u mësua se Alexandër nuk ishte punonjës mjekësor, por një burrë i cili prej vitesh kishte probleme për një pronë.

“Veprimi im nuk ka lidhje me protestën. Prej pesë vitesh jam duke u munduar për të zgjidhur problemin që kam me një pronë. Autoritetet lokale vazhdimisht më gënjejnë, të gjithë po na gënjejnë. Nuk po shoh asnjë rrugëdalje. Në jetën time si kam bërë askujt keq. Thjesht kam nevojë që dikush të më dëgjojë” ka deklaruar Burlakov nga shtrati i spitalit.

Ndërkaq, kabineti i presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka njoftuar se Alexandër Burlakov ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe se personalisht presidenti do të merret me problemin e tij të pronësisë.

/tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Presidenti

Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Presidenti

Haradinaj: Qeveria Kurti u shkarkua, nuk dha dorëheqje – ka hapësirë për formimin e qeverisë së re

Haradinaj: Qeveria Kurti u shkarkua, nuk dha dorëheqje – ka hapësirë për formimin e qeverisë së re

Koronavirusi/ Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të…

Koronavirusi/ Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të…

Kurti i hakmerret Kelmendit: I shkarkon vajzën nga pozita e këshilltares në Ambasadë

Kurti i hakmerret Kelmendit: I shkarkon vajzën nga pozita e këshilltares në Ambasadë

Hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

Hiqet taksa 100 për qind, fillon reciprociteti me Serbinë

AKK i reagon mullisëve: Ndalimi i organizuar i prodhimit është shkelje e ligjit

AKK i reagon mullisëve: Ndalimi i organizuar i prodhimit është shkelje e ligjit

Syla: I papranueshëm anashkalimi i luftëtarëve të papunë nga pakoja qeveritare, propozoj 100 euro në muaj shtesë

Syla: I papranueshëm anashkalimi i luftëtarëve të papunë nga pakoja qeveritare, propozoj 100 euro në muaj shtesë

Reshitaj u bën thirrje ordinancave private që materialet shëndetësore t’i dhurojnë për QKMF-të në luftën kundër koronavirusit

Reshitaj u bën thirrje ordinancave private që materialet shëndetësore t’i dhurojnë për QKMF-të në luftën kundër koronavirusit

Letra prekëse e Enver Hasanit: Nanë Kosovën po dojnë me nda për me largu Rusinë! Kot është derdhur gjaku yt dhe i mijëra tjerëve

Letra prekëse e Enver Hasanit: Nanë Kosovën po dojnë me nda për me largu Rusinë! Kot është derdhur gjaku yt dhe i mijëra tjerëve

PDK: Gjykata Kushtetuese mbrojti rendin kushtetues nga ‘puçi qeveritar” i Kryeministrit të shkarkuar Kurti

PDK: Gjykata Kushtetuese mbrojti rendin kushtetues nga ‘puçi qeveritar” i Kryeministrit të shkarkuar Kurti

392 raste me koronavirus në Maqedoni, vetëm 54 prej tyre trajtohen në Klinikën e Infektologjisë

392 raste me koronavirus në Maqedoni, vetëm 54 prej tyre trajtohen në Klinikën e Infektologjisë

Kamionët kosovarë të bllokuar në kufirin e Serbisë/ Rama i shkruan Vuçiqit: Ngrijeni traun

Kamionët kosovarë të bllokuar në kufirin e Serbisë/ Rama i shkruan Vuçiqit: Ngrijeni traun

​Punëtorët e kompanive të pastrimit duhet të përfshihen në pakon emergjente fiskale

​Punëtorët e kompanive të pastrimit duhet të përfshihen në pakon emergjente fiskale

BE-ja u thotë vendeve anëtare të mos e përdorin pandeminë për të minuar demokacinë

BE-ja u thotë vendeve anëtare të mos e përdorin pandeminë për të minuar demokacinë

Për shkak të heqjes së tarifave prej 4 cent për importin e miellit, mullisët e Kosoves e ndalojnë prodhimin

Për shkak të heqjes së tarifave prej 4 cent për importin e miellit, mullisët e Kosoves e ndalojnë prodhimin

Gjykata Kushtetuese shfuqizon vendimin e qeverisë, thotë se është në kundërshtim me Kushtetutën

Gjykata Kushtetuese shfuqizon vendimin e qeverisë, thotë se është në kundërshtim me Kushtetutën