Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

22.01.2020 23:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Veprimi i tenistit Francez Elliot Benchetrit ndaj një shpërndarëse topash është kritikuar shumë nëpër rrjetet sociale.

Tenisti 21 vjeçar ka qenë duke pushuar gjatë ndeshjes të zhvilluar ndaj rivalit të tij Dimitry Popko.

Në videon e transmetuar shpërndarësja e topave i ka ofruar një banane Elliot-it për të fituar energji. Ai i ka kërkuar vajzës që t’ia qëronte lëkurën e bananes. Por një veprim të tillë nuk e ka pranuar gjyqtari i takimit.

Pas këtij vendimi Benchetrit është shikuar shumë i nervozuar me gjyqtarin, pasi e detyroi që ta kryente një veprim të tillë vetë. Ngjarja ndodhi gjatë një ndeshje kualifikuese në turneun Australian Open.

Video u bë menjëherë virale dhe ka shkaktuar një sërë reagimesh negative në drejtim të tenistit të renditur si numri 229 në botë.

Alex Theodoridis@AlexTheodorid1s

So this is the moment where Elliot Benchetrit asks the ballkid to peel his banana. I’m glad the umpire (John Blom) stepped in and told him off.

Embedded video

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Babel tallet me kundërshtarin

Babel tallet me kundërshtarin

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)