Viçi që erdhi në jetë më dy fytyra dhe tre sy, përkundër pritjeve është ende gjalle e shëndosh (Foto)

13.09.2018 17:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Viçi që erdhi në jetë më dy fytyra dhe tre sy, përkundër pritjeve është ende gjalle e shëndosh (Foto)

Ekspertët nuk prisnin që viçi që erdhi në jetë me dy fytyra, tre sy dhe dy hunda, të jetonte më shumë se një javë.

Por, gjedhi vogël që jeton në një fermë në Tamil Nadu të Indisë, është ende gjallë dhe shëndosh, transmeton Telegrafi.

Deformimi që ka në fytyrë nuk i shkakton probleme aq të mëdha, megjithëse ushqehet me qumësht nga mirëmbajtësit.

“Prej se erdh në jetë më dhjetë gusht, ferma më mbushet me vizitorë dhe veterinerë, që duan ta shohin nga afër”, ka thënë pronari i fermës. Atij i kanë thënë se viçi do t’i ngordhte së shpejti, por kjo nuk duket se do të ndodhë.

Në të njëjtën kohë, shërbyesit e fermës po e ushqejnë me shishe nga pesë e herë në ditë, pasi ka trup të shëndoshë dhe është mjaft i shkathtë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lentet e Snapchat tani funksionojnë edhe me macet

Lentet e Snapchat tani funksionojnë edhe me macet

Kinezët ndërtojnë urën lëvizëse 7 mijë tonëshe, mbi të cilën do të kalojnë trenat me 250 kilometra në orë (Video)

Kinezët ndërtojnë urën lëvizëse 7 mijë tonëshe, mbi të cilën do të kalojnë trenat me 250 kilometra në orë (Video)

Meite i Torinos në radarin e Inerit

Meite i Torinos në radarin e Inerit

Anxhelina Hadërgjonaj iu çmend me foton e radhës

Anxhelina Hadërgjonaj iu çmend me foton e radhës

Tare dëshiron ta sjellë Ramiresin te Lazio

Tare dëshiron ta sjellë Ramiresin te Lazio

Për shkak të marramendjes së shpeshtë, një herë marrja e gjakut, pastaj skaneri

Për shkak të marramendjes së shpeshtë, një herë marrja e gjakut, pastaj skaneri

Boksierja Donjeta Sadiku e argjendtë në turneun “Balkan”

Boksierja Donjeta Sadiku e argjendtë në turneun “Balkan”

HP rifreskon harduerin e brendshëm të laptopëve ZBook

HP rifreskon harduerin e brendshëm të laptopëve ZBook

Liverpool po e konsideron transferimin e Insignes

HP rifreskon harduerin e brendshëm të laptopëve ZBook

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Mjekësia e plakave: Hani këtë frut, do të lindni djalë

Capello: Po të isha te Real Madridi do të nënshkruaja me Mauro Icardin

Capello: Po të isha te Real Madridi do të nënshkruaja me Mauro Icardin

Google dhe Orange do të ndërtojnë një kabull optik nënujor Francë-SHBA me kapacitet mbi 30 terabit

Google dhe Orange do të ndërtojnë një kabull optik nënujor Francë-SHBA me kapacitet mbi 30 terabit

Zvicra mposht Islandën, asistim fantastik nga Xhaka

Zvicra mposht Islandën, asistim fantastik nga Xhaka

Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Brenda bazës kineze që simulon ambientin e planetit Mars (Video)

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?

Përse është aq e vështirë të humbim peshën?