Vetëvendosjes vazhdojnë t’i bashkohen bashkatdhetarët në SHBA

13.09.2020 15:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vetëvendosjes vazhdojnë t’i bashkohen bashkatdhetarët në SHBA

Në periudhën prej 1 marsit deri 1 shtator në qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje në SHBA janë anëtarësuar 152 anëtarë të ri.

Në mesin e tyre janë gra e burra, të rinj e studentë, punëtorë e profesionistë të lëmenjve të ndryshëm siç janë inxhinierë, juristë, programues, farmacistë, piktorë, kuzhinierë, pronarë biznesi, bankierë, etj., njofton Vetëvendosje.

Me këtë rast, Lëvizja Vetëvendosje falënderon të gjithë shqiptarët që jo vetëm mbështesin këtë parti, por duan edhe të përfshihen aktivisht në ndryshimet e nevojshme për Kosovën.

“Lëvizja është e të gjithëve dhe fton shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të bashkëveprojmë. Kontaktoni qendrën tonë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke klikuar në m.me/lvvshba ose dërgoni email në LVVSHBA@gmail.com”, përfundon njoftimi i Lëvizjes Vetëvendosje.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosjes vazhdojnë t’i bashkohen bashkatdhetarët në SHBA

Vetëvendosjes vazhdojnë t’i bashkohen bashkatdhetarët në SHBA

7 vdekje dhe 71 raste të reja me COVID-19

7 vdekje dhe 71 raste të reja me COVID-19

​LVV: 100 ditët jolegjitime dhe të paligjshme e Qeverinë Hoti

​LVV: 100 ditët jolegjitime dhe të paligjshme e Qeverinë Hoti

Inspektorati policor nis hetimin për arrestimin në shesh

Inspektorati policor nis hetimin për arrestimin në shesh

Familja shtatë anëtarëshe po jeton në kushte të rënda, të vetmit “vizitorë” kanë ujqit

Familja shtatë anëtarëshe po jeton në kushte të rënda, të vetmit “vizitorë” kanë ujqit

Mosanëtarësimi i Kosovës në Interpol, hendikep në luftimin e terrorizmit

Mosanëtarësimi i Kosovës në Interpol, hendikep në luftimin e terrorizmit

Shqiptari që kaloi 11 vjet burg, aty u bë ‘mik’ me mizën

Shqiptari që kaloi 11 vjet burg, aty u bë ‘mik’ me mizën

Aksident me fatalitet, vdes një i mitur

Aksident me fatalitet, vdes një i mitur

Zhduket një vajzë në Podujevë

Zhduket një vajzë në Podujevë

VV e PDK do ta kundërshtojnë me çdo mjet demokratik mini-Shengenin

VV e PDK do ta kundërshtojnë me çdo mjet demokratik mini-Shengenin

Vjedhje në autobusin Durrës- Prishtinë

Vjedhje në autobusin Durrës- Prishtinë

Tentim vrasje në Prishtinë

Tentim vrasje në Prishtinë

Fëmijët e kalojnë lehtë por mund ta përhapin koronavirusin

Fëmijët e kalojnë lehtë por mund ta përhapin koronavirusin

Rimëkëmbja ekonomike dhe dialogu, sërish temat kryesore në sesionin vjeshtor të Kuvendit

Rimëkëmbja ekonomike dhe dialogu, sërish temat kryesore në sesionin vjeshtor të Kuvendit

Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë

Shumë lagje në Prishtinë do të mbesin 12 orë pa rrymë

​Kurti: Përmes marrëveshjes së Uashingtonit, Serbia dëshiron të rinegociojë statusin e Kosovës

​Kurti: Përmes marrëveshjes së Uashingtonit, Serbia dëshiron të rinegociojë statusin e Kosovës