Vetëvendosje: Thaçi e uzurpoi KEK-un (VIDEO)

01.06.2018 21:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vetëvendosje: Thaçi e uzurpoi KEK-un (VIDEO)

Emërimi i ushtruesit të detyrës së drejtorit të Korporatës Energjetike të Kosovës, e shqetësoi fort Vetëvendosjen.

Kreu i partisë ka akuza të rënda për të sapo emëruarin Njazi Thaçi.

Me kushëririn e presidentit Hashim Thaci, në krye të korporatës, Kurti po thotë se gjendja do të përkeqësohet.

Për më shumë, ndiqeni kronikën nga Fillojetë Konjuhi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Ngecje në ndërtimin e vendkalimit kufitar Bellanoc – Stançiq

Ngecje në ndërtimin e vendkalimit kufitar Bellanoc – Stançiq

Veseli takoi krerët shtetërorë, diskutuan për Platformën e Dialogut

Veseli takoi krerët shtetërorë, diskutuan për Platformën e Dialogut

Takim i përbashkët i zëvendësministrave të Mbrojtjes së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Takim i përbashkët i zëvendësministrave të Mbrojtjes së Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Deputeti Ramiz Kelmendi i kërkon kryebashkiakut të Tiranës të mos pengojë investitorët nga Kosova

Deputeti Ramiz Kelmendi i kërkon kryebashkiakut të Tiranës të mos pengojë investitorët nga Kosova

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

Limaj e Hoxhaj dalin nga takimi

Limaj e Hoxhaj dalin nga takimi

Lladrovci priti në takim ambasadorin e Francës në Kosovë

Lladrovci priti në takim ambasadorin e Francës në Kosovë

ASHAK: Ndryshimi i kufijve midis Kosovës dhe Serbisë me pasoja shumë të dëmshme për pavarësinë

ASHAK: Ndryshimi i kufijve midis Kosovës dhe Serbisë me pasoja shumë të dëmshme për pavarësinë

Logoja e 11 vjetorit të Pavarësisë është diskriminuese, nuk përfaqëson gratë

Logoja e 11 vjetorit të Pavarësisë është diskriminuese, nuk përfaqëson gratë

Kritikohet taksa, por jo edhe lobimi i Serbisë

Kritikohet taksa, por jo edhe lobimi i Serbisë

Daçiq: Të zgjidhjet çështja e Kosovës para se Biden të merr pushtetin në Amerikë

Daçiq: Të zgjidhjet çështja e Kosovës para se Biden të merr pushtetin në Amerikë

PDK vazhdon zgjedhjen e strukturave të reja për Dekadën e Re

PDK vazhdon zgjedhjen e strukturave të reja për Dekadën e Re

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Mblidhen përsëri krerët e shtetit

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova

Për 80 ditë, Serbia me 90 milionë euro më pak nga Kosova

Daçiq parashikon dështime të reja për Kosovën

Daçiq parashikon dështime të reja për Kosovën

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, ndiqet nga Rama me 1700, e fundit Bërnabiqi me 1000 euro

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, ndiqet nga Rama me 1700, e fundit Bërnabiqi me 1000 euro