Vetëvendosje deponon nënshkrimet për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit

06.08.2019 13:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vetëvendosje deponon nënshkrimet për thirrjen e seancës për shpërndarje të Kuvendit

Lëvizja Vetëvendosja ka deponuar e para nënshkrimet për thirrjen e seancës për shpërndaje të Kuvendit.

“Konform dakordimit në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së Kuvendit, Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes ka deponuar në Kuvend nënshkrimet e 19 deputetëve, për thirrjen e seancës për shpërndarjen e Legjislaturës VI të Kuvendit”, thuhet në njoftimin e Kuvendit, transmeton Klan Kosova.

Dje në mbledhjen e Kryesisë ka pasur një ujdi në mes të gjitha partive që kjo seancë të mbahet më 22 gusht.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Keqpërdorimi i resurseve shtetërore për fushatë elektorale në Maqedoninë e V.

Keqpërdorimi i resurseve shtetërore për fushatë elektorale në Maqedoninë e V.

Nesër hapet Aeroporti i Prishtinës, këto janë masat që duhet t’i dini

Nesër hapet Aeroporti i Prishtinës, këto janë masat që duhet t’i dini

Takohet me Limajn, Mustafa: Jemi taku sepse nuk jemi parë moti

Takohet me Limajn, Mustafa: Jemi taku sepse nuk jemi parë moti

Hoti falënderon eurodeputetët për letrën dërguar Merkelit ku kërkojnë liberalizimin e vizave për kosovarët

Hoti falënderon eurodeputetët për letrën dërguar Merkelit ku kërkojnë liberalizimin e vizave për kosovarët

Osmani letër LDK-së: Dua t’i shoh votat që më shkarkuan nga nënkryetarja

Osmani letër LDK-së: Dua t’i shoh votat që më shkarkuan nga nënkryetarja

Rritet numri i rasteve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Rritet numri i rasteve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Therje me thikë në Prizren, dërgohet për në spital një person

Therje me thikë në Prizren, dërgohet për në spital një person

Pas Gjuriqit, infektohet me COVID-19 edhe një ministër serb

Pas Gjuriqit, infektohet me COVID-19 edhe një ministër serb

11 raste të reja me koronavirus në Vlorë, të gjithë punonjës fasonerie

11 raste të reja me koronavirus në Vlorë, të gjithë punonjës fasonerie

Hoti takon ARKEP-in, flasin për sektorin e telekomunikimit

Hoti takon ARKEP-in, flasin për sektorin e telekomunikimit

Haxhiu: Apeli mos ta legjitimojë procesin e noterisë

Haxhiu: Apeli mos ta legjitimojë procesin e noterisë

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Podujevës do të ndërtojnë 26 shtëpi për familjet në nevojë

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Podujevës do të ndërtojnë 26 shtëpi për familjet në nevojë

Marko Gjuriq del pozitiv për coronavirus

Marko Gjuriq del pozitiv për coronavirus

QKUK: Vdiqën edhe 3 të infektuar me Covid-19

QKUK: Vdiqën edhe 3 të infektuar me Covid-19

Hoti: Së shpejti caktohet data e re e takimit në Washington

Hoti: Së shpejti caktohet data e re e takimit në Washington

37 zyrtarë policorë të infektuar me Covid-19, 158 në vetizolim

37 zyrtarë policorë të infektuar me Covid-19, 158 në vetizolim