Veterani i UÇK’së synon t’i shërojë plagët, s’pranon ofertat e partive

11.08.2019 18:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veterani i UÇK’së synon t’i shërojë plagët, s’pranon ofertat e partive

Veterani i UÇK’së, Xhevdet Qeriqi, s’do të jetë në asnjë listë për deputet në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Ka vendosur të merret me shërimin e plagëve të luftës. Ka refuzuar ofertat e AAK’së, PDK’së e Vetëvendosjes.

Xhevdet Qeriqi e ka refuzuar ofertën e AAK’së, PDK’së e Vetëvendosjes për t’u bërë pjesë e garës elektorale, në zgjedhjet e jashtëzakonshme që pritet të mbahen në fund të muajit shtator.

Qeriqi që ka mbrojtur të drejtat e veteranëve ka vendosur të merret me shërimin e plagëve të luftës.

“Kam pasur takime. Edhe me ta kam diskutu. Edhe me subvjketet tjera. Nuk jam i intersaur për t’i hyrë politikës”, ka thënë Qeriqi, për Express.

Kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së thotë se ka takuar disa zyrtarë të partive politike në Kosovës. Por, ka thënë se të gjithë i ka refuzuar.

“Jam takuar me këshilltarë të Kadri Veselit. Kam pasur edhe takime me zyrtarët e AAK’së”, ka treguar Qeriqi.

Ndërkohë, Presidenti Hashim Thaçi i ka premtuar se do t’i ndihmojë të shkojë për shërim jashtë shtetit.

Qeriqi ka konfirmuar takimin por ka thënë se me Shefin e Shtetit s’kanë folur për çështje politike.

Jam takuar edhe me Presidentin para nja dhjetë dite. Më ka premtuar për shërim. Me Presidentin asnjë fjalë nuk e kemi diskutu për politikë. Përvec me shërim”, ka treguar Qeriqi.

Qerqii kishte udhëtuar dy herë në Turqi. Por, s’ishte operuar pasi s’ka pasur mjete të mjaftueshme.

Tash, thotë se shpreson se do të mund t’i kryejë operimin dhe shërimin e plagëve të luftës.

“I kemi dorëzuar të gjitha dokumentet. Kam qenë dy herë në Turqi. Në mungesë të mjeteve. Më ka premtu ndihmë për shërim”, ka shtuar ai.

Ditë më parë, Qeriqi kishte takuar edhe Daut Haradinaj.

Ka thënë se takimi me vëllain e Kryeministrit kishte ndodhur pasi Ramush Haradinaj ishte nisur për Hagë.

“Kam pasur probleme me plagë të luftës. me infeksione. Daut Haradinaj më ka vizituar. Nuk jam i interesuar të hyjë në garë politike. Jam i lodhun me probleme tjera shëndetësore. Nuk jam ka mendoj për politikë”, ka shtuar ai.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veterani i UÇK’së synon t’i shërojë plagët, s’pranon ofertat e partive

Veterani i UÇK’së synon t’i shërojë plagët, s’pranon ofertat e partive

Maqedoni e Veriut: Pa zgjidhje konkrete për luftimin e lajmeve të rreme

Maqedoni e Veriut: Pa zgjidhje konkrete për luftimin e lajmeve të rreme

Ambasadori Britanik: Kemi të drejtë të japim kritika, nëse dështon Kosova ndikon edhe në Britani

Ambasadori Britanik: Kemi të drejtë të japim kritika, nëse dështon Kosova ndikon edhe në Britani

Daçiq për Serwer: Si ua mohoni serbëve që jetojnë në SHBA të drejtat që shqiptarët gëzojnë atje?

Daçiq për Serwer: Si ua mohoni serbëve që jetojnë në SHBA të drejtat që shqiptarët gëzojnë atje?

Zgjedhjet më 29 shtator

Zgjedhjet më 29 shtator

Falet Kurban Bajrami, mesazhe solidariteti dhe për respektimin e femrës

Falet Kurban Bajrami, mesazhe solidariteti dhe për respektimin e femrës

Haradinaj qeverisë Rama: Hiqeni taksën në Rrugën e Kombit

Haradinaj qeverisë Rama: Hiqeni taksën në Rrugën e Kombit

Veseli ironizon me LDK’në dhe VV’në: Vija të kuqe kemi me Serbinë dhe korrupsionin

Veseli ironizon me LDK’në dhe VV’në: Vija të kuqe kemi me Serbinë dhe korrupsionin

Haziri për Vetëvendosjen: Po na shohin si barkë për mbijetesë

Haziri për Vetëvendosjen: Po na shohin si barkë për mbijetesë

A po e rrezikon Prokuroria Publike datën e bisedimeve?

A po e rrezikon Prokuroria Publike datën e bisedimeve?

Prindërit pa ushqim, djali i tyre i vetëm që jeton jashtë vendit nuk kujdeset për ta

Prindërit pa ushqim, djali i tyre i vetëm që jeton jashtë vendit nuk kujdeset për ta

PDK: Asnjë qeveri pa shkuar në zgjedhje s’mund të jetë opsion

PDK: Asnjë qeveri pa shkuar në zgjedhje s’mund të jetë opsion

Bizneset sezonale verore po i ikin tatimit, mbi 30 gjoba për dy ditë

Bizneset sezonale verore po i ikin tatimit, mbi 30 gjoba për dy ditë

IKD kërkon respektimin e ligjit: Të gjitha seancat gjyqësore të jenë të hapura

IKD kërkon respektimin e ligjit: Të gjitha seancat gjyqësore të jenë të hapura

Hallakam në RTK, nëntë gazetarë denoncojnë shkeljet ligjore në televizion

Hallakam në RTK, nëntë gazetarë denoncojnë shkeljet ligjore në televizion

Lutfi Haziri në takim me strukturat: LDK është dera e vetme që e ruan shtetin

Lutfi Haziri në takim me strukturat: LDK është dera e vetme që e ruan shtetin