Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

07.04.2019 19:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

Klientët e një lokali në Mançester të Anglisë, kanë provuar ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë, por shumica prej tyre e kanë pasur të pamundur.

Në fakt, vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë vetëm torte, akullore, monedha ari, pjata nga çokolata e shkrirë e mbushur me krem dhe një gotë e madhe me çokolatë të nxehtë, transmeton Telegrafi.

Gjatë disa viteve sa është duke u praktikuar kjo sfidë, mundësinë për të fituar një medalje dhe një kuti me çokolata, e kanë pasur vetëm 241 persona, derisa mbi 8,000 të tjerë nuk ia dolën.

“Nëse ia dilni ta përfundoni vet, pa ndihmën e shokëve, atëherë do të shpërbleheni me më shumë çokolatë, nëse është duke iu munguar” thuhet në meny.

Nëse klienti nuk arrin ta përfundojë, duhet ta paguajë atë për 15 funte, sikur të kishte porositur ndonjë ëmbëlsirë tjetër. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

Cilët janë uebsajtet më të vizituara në gjithë botën?

Cilët janë uebsajtet më të vizituara në gjithë botën?

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Dallimi mes unazës me diamant origjinal dhe tjetrës që ka gur të përpunuar (Foto)

Dallimi mes unazës me diamant origjinal dhe tjetrës që ka gur të përpunuar (Foto)

Google konfirmon variantet buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Google konfirmon variantet buxhetore të Pixel 3 dhe 3 XL

Gmail sugjeron subjekte në bazë të përmbajtjes së e-mailit

Gmail sugjeron subjekte në bazë të përmbajtjes së e-mailit

Shënjestra e radhës së Bashkimit Evropian janë platformat dhe publikuesit e video lojërave

Shënjestra e radhës së Bashkimit Evropian janë platformat dhe publikuesit e video lojërave

Divorci më i shtrenjtë në histori mund të jetë ai i bosit të Amazon Jeff Bezos

Divorci më i shtrenjtë në histori mund të jetë ai i bosit të Amazon Jeff Bezos

Një startup Zviceran thotë se ka ndërtuar bateri 1,000 km për makinat elektrike

Një startup Zviceran thotë se ka ndërtuar bateri 1,000 km për makinat elektrike

Shefi i Unionit Ndërkombëtar të Telekomunikacionit thotë se qëndrimi i SHBA ndaj Huawei politikisht i motivuar

Shefi i Unionit Ndërkombëtar të Telekomunikacionit thotë se qëndrimi i SHBA ndaj Huawei politikisht i motivuar

Ja sesi dy studentë Kinezë në SHBA morën nga Apple iPhone me vlerë 900,000 dollarë

Ja sesi dy studentë Kinezë në SHBA morën nga Apple iPhone me vlerë 900,000 dollarë

Turistit kinez ia ndaluan shishen e qumështit në aeroplan, piu më se dy litra për të mos e hedhur (Video)

Turistit kinez ia ndaluan shishen e qumështit në aeroplan, piu më se dy litra për të mos e hedhur (Video)

Përballja SHBA-Kinë në teknologji

Përballja SHBA-Kinë në teknologji