Veseli sulmon Vetëvendosjen: Kanë vënë maska, do të kthehen kundër Amerikës

26.09.2019 21:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli sulmon Vetëvendosjen: Kanë vënë maska, do të kthehen kundër Amerikës

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, ka mbajtur një tubim me qytetarë në Palestrën e Sporteve në Prizren, ka thënë se ka shumë entuziazëm te prizrenasit për fitoren e Partisë Demokratike të Kosovës.

Veseli nga Prizreni ka premtuar se do ua rris pensionet për 80 për qind të gjithë pensionistëve në Kosovë.

Ai para simpatizantëve të shumtë të PDK-së ka thënë se ky është një entuziazëm i njerëzve që e duan vendin e vet, qytetin e vet dhe e duan fitoren e Partisë Demokratike të Kosovës.

“Oponentët tanë po çuditen pse kjo përkrahje për ne. Sepse, ne nuk flasim, por veprojmë dhe vendosim. Sepse, ne nuk shajmë, nuk ndajmë, por pajtojmë, afrojmë dhe bashkojmë. Ne jemi të vetmit që marrim vendime kundër korrupsionit dhe nepotizmit. Jemi të vetmit që kemi projekte për Kosovën. Kjo është rruga e fitores, rruga e besimit për qytetarët tanë”, u shpreh Veseli.

Kandidati i PDK-së për Kryeministër ka thënë se kushdo që është për ekonominë e dijes, për ndërmarrësinë dhe ekonominë prodhuese… kushdo që është për marrëdhënie të përjetshme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian, duhet të bëhet bashkë me Partinë Demokratike të Kosovës.

“Unë do të punoj fuqishëm, do të jem përkrah çdo qytetari të vendit tim. Do të jem përkrah rinisë dhe e kam një mesazh për të rinjtë: kjo është toka jonë e shenjtë, ne duhet bashkërisht të jetojmë këtu, të krijojmë familje këtu, ky është vendi ynë. Do t’iu përkrah të gjithëve, secilin prej jush, të rinjtë, fermerët, bletarët, inovatorët, ndërmarrësit. Nuk do të ketë në qeverisjen time asnjë tatim të ri, por do të ketë përkrahje për të gjithë juve”, ka thënë ai.

Lideri i PDK-së ka theksuar se nuk do të ketë më prona private ku jetojnë qytetarët tanë pa fleta poseduese. Ai ka thënë se menjëherë, brenda dy vjetëve do ta bëj legalizimin e të gjitha pronave pa fleta poseduese.

Për familjet e dëshmorëve dhe luftëtarët e lirisë, ai ka premtuar projekte të veçanta,

“Është e shenjtë liria jone. Është e shenjtë sakrifica jonë. Kushdo që e do Kosovën, duhet ta dojë edhe Amerikën. Ua jap besën se Prizrenin, kryeqytetin historik të shqiptareve, do ta bëj vendin më të bukur të shqiptareve kudo që jetojnë”, ka thënë Veseli.

Ai ka thënë se Vetëvendosje po i mashtron të gjithë, ashtu siç i ka mashtruar prizrenasit.

“Mos u besoni atyre që vendosin maskë para zgjedhjeve. Ditën tjetër ata do ta dëmtojnë partneritetin më të rëndësishëm të Kosovës, atë me Amerikën”, ka thënë ai.

Nga kjo mbrëmje madhështore, Veseli i ka ftuar të gjithë që të bëhen bashkë, që të mos ndahen, sepse, sipas tij, të gjithë duhet të kenë vetëm një mision, vetëm një qellim: ta bëjmë Kosovën një vend më të zhvilluar ekonomikisht dhe të integruar në familjen euroatlantike.

Kandidati i PDK-së për Kryeministër u ka kërkuar të gjithëve që ta votojnë numrin 112 dhe Partinë Demokratike të Kosovës.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Në sondazhin e ri është epërsi të ngushtë Bernie Sanders ndaj rivalëve Joe Biden dhe Elizabeth Warren

Në sondazhin e ri është epërsi të ngushtë Bernie Sanders ndaj rivalëve Joe Biden dhe Elizabeth Warren

Mediat serbe: Bisedime intensive po zhvillohen në fshehtësi,  marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi gati

Mediat serbe: Bisedime intensive po zhvillohen në fshehtësi, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi gati

Nesër Grenell shkon në zyrat e LDK’së

Nesër Grenell shkon në zyrat e LDK’së

Kurti priti dy kongresmenë amerikanë, ata e ftojnë për vizitë në SHBA

Kurti priti dy kongresmenë amerikanë, ata e ftojnë për vizitë në SHBA

Vllasi: Dënimi i pjesëtarëve të “Syrit të Popullit” parandaloi komplotin e rrezikshëm për Kosovën

Vllasi: Dënimi i pjesëtarëve të “Syrit të Popullit” parandaloi komplotin e rrezikshëm për Kosovën

Zëdhënësi i PDK-së i quan Kurtin dhe Konjufcën ideologë të organizatës terroriste “Syri i Popullit”

Zëdhënësi i PDK-së i quan Kurtin dhe Konjufcën ideologë të organizatës terroriste “Syri i Popullit”

Thaçi sonte takohet me emisarin Richard Grenell

Thaçi sonte takohet me emisarin Richard Grenell

Lirohet nga burgu “Burdushi”

Lirohet nga burgu “Burdushi”

Virusi vdekjeprurës mund të ketë arritur në Britani të Madhe, numri i vdekjeve nga virusi kinez rritet në shtatëmbëdhjetë

Virusi vdekjeprurës mund të ketë arritur në Britani të Madhe, numri i vdekjeve nga virusi kinez rritet në shtatëmbëdhjetë

Maqedonia e Veriut importon më shumë mbeturina sesa që i shkakton vet

Maqedonia e Veriut importon më shumë mbeturina sesa që i shkakton vet

Arrestohet një polic në Mitrovicë, ai kërkoi 25 mijë euro nga një qytetar

Arrestohet një polic në Mitrovicë, ai kërkoi 25 mijë euro nga një qytetar

Osmani: Vizitat e ambasadorëve nuk kanë të bëjnë me presion për arritjen e marrëveshjes

Osmani: Vizitat e ambasadorëve nuk kanë të bëjnë me presion për arritjen e marrëveshjes

Jetimat e Ballkanit dhe Komuna e Lipjanit bëjnë me shtëpi të re dhjetë familje në nevojë

Jetimat e Ballkanit dhe Komuna e Lipjanit bëjnë me shtëpi të re dhjetë familje në nevojë

Limaj takon ambasadoren e Francës, flasin për vizat, dialogun dhe formimin e institucioneve

Limaj takon ambasadoren e Francës, flasin për vizat, dialogun dhe formimin e institucioneve

Përveç revoles, në trupat e çiftit nga Prizreni u panë edhe plagë nga arma – prokuroria jep detaje të reja

Përveç revoles, në trupat e çiftit nga Prizreni u panë edhe plagë nga arma – prokuroria jep detaje të reja

U gërmua në vende të gabuara në Serbi për të pagjetur, Gërxhaliu tregon lokacionin e ri

U gërmua në vende të gabuara në Serbi për të pagjetur, Gërxhaliu tregon lokacionin e ri