Veseli porositë qytetarët të shtojnë kujdesin por jo panikun

13.03.2020 18:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli porositë qytetarët të shtojnë kujdesin por jo panikun

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës që të shtojnë kujdesin, por jo panikun, raporton Infosot.

Ky apel i liderit të opozitës vjen menjëherë pas konfirmimit të dy rasteve që u konfirmuan në Kosovë me coronavirus.

Veseli tha nëpërmjet një statusi në faqen e tij në Facebook se Kosova ka mjekë dhe personelë shëndetësorë shumë të mirë dhe qytetarët duhet tu besojnë atyre.

“Konfirmimi i dy rasteve me coronavirus në vendin tonë duhet të na shtojë kujdesin, por jo panikun. Kosova ka mjekë të mrekullueshëm dhe ne u besojmë atyre.
Lus të gjithë qytetarët që të përcjellin dhe respektojnë udhëzimet e profesionistëve shëndetsorë se si ta mbrojmë veten dhe njëri-tjetrin”, ka shkruar Veseli në faqenne tij në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe 20 raste me koronavirus, bilanci i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 165

Edhe 20 raste me koronavirus, bilanci i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 165

Gjermania pritet të miratojë një tjetër paketë stimuluese për ekonominë

Gjermania pritet të miratojë një tjetër paketë stimuluese për ekonominë

Epidemiologu Dedushaj: Nga fundi i prillit do të bijnë rastet me koronavirus

Epidemiologu Dedushaj: Nga fundi i prillit do të bijnë rastet me koronavirus

Kurti telefonon për ngushëllime familjarët e dy të vdekurve nga Covid-19

Kurti telefonon për ngushëllime familjarët e dy të vdekurve nga Covid-19

ASHAK: Qytetarët po torturohen në kohë pandemie nga partitë politike, të ndalet retorika nxitëse

ASHAK: Qytetarët po torturohen në kohë pandemie nga partitë politike, të ndalet retorika nxitëse

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”

Sherifi: Kurti sa ka qenë në opozitë paska dashur “konflikte e gjakderdhje – ndarjen e Kosovës”

Merkel: Kriza korona „Sprova më e madhe në historinë e BE”

Merkel: Kriza korona „Sprova më e madhe në historinë e BE”

Të rejat nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali – 636 të vdekur, ka rënie të rasteve në intensivë

Të rejat nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Itali – 636 të vdekur, ka rënie të rasteve në intensivë

Lutfi Haziri apelon për vetëpërmbajtje: Janë dy javët vendimtare kundër Covid-19

Lutfi Haziri apelon për vetëpërmbajtje: Janë dy javët vendimtare kundër Covid-19

Cilat janë shenjat klinike të koronavirusit dhe çfarë duhet të bëni

Cilat janë shenjat klinike të koronavirusit dhe çfarë duhet të bëni

Komuna e Vushtrrisë merr vendim që të mos lejohen më shumë se 15 qytetarë përnjëherë në market

Komuna e Vushtrrisë merr vendim që të mos lejohen më shumë se 15 qytetarë përnjëherë në market

Arrin në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

Arrin në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoni të Veriut

OAK: Buxheti i ndarë për bizneset nuk është i mjaftueshëm

OAK: Buxheti i ndarë për bizneset nuk është i mjaftueshëm

Nga heqja e taksës, 1.6 milionë euro mallra serbe kanë hyrë në Kosovë

Nga heqja e taksës, 1.6 milionë euro mallra serbe kanë hyrë në Kosovë

Kufizimi i levizjës në sheshet kryesore të Prishtinës

Kufizimi i levizjës në sheshet kryesore të Prishtinës

Vuçiq: Tetë shqiptarë me koronavirus i transferuam nga Novi Pazari në Beograd

Vuçiq: Tetë shqiptarë me koronavirus i transferuam nga Novi Pazari në Beograd