Veseli pjesë e manifestimit në bjeshkët e Vuthajve

01.08.2019 15:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli pjesë e manifestimit në bjeshkët e Vuthajve

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka marrë pjesë në manifestimin tradicional në bjeshkët e fshatit Vuthaj.

Me këtë rast Veseli tha se Kosova është veçanërisht mirënjohëse për kontributin e bijëve e bijave të Plavës dhe Gucisë në art, arsim, shkencë, kulturë, shëndetësi, ekonomi, politikë e të gjitha fushat e tjera shoqërore.

“Bashkombasve të shumtë të këtij tubimi, iu thashë se Kosova ka shumë borxhe ndaj kësaj treve, dhe një ndër borxhet më të mëdha që ka është ndërtimi i rrugës Deçan Plavë. Prandaj iu premtova se atë borxh kemi për ta larë shumë shpejt duke përshpejtuar punimet, në mënyrë që ato male që na ndajnë të çahen sa më parë me një tunel, që do të na lidh si asnjëherë më parë. Po ashtu i sigurova se sa më shumë të konsolidohet Kosova, aq më shumë do të mund të vij në ndihmë të vëllezërve dhe motrave nga Plava e Gucia” ka shkruar Veseli në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë qeverinë Hoti: Jo-legjitime dhe në shërbim të Hashim Thaçit

Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë qeverinë Hoti: Jo-legjitime dhe në shërbim të Hashim Thaçit

Hoti: Kosova hyn në dialog vetëm për njohje reciproke

Hoti: Kosova hyn në dialog vetëm për njohje reciproke

​Në QKUK po trajtohen 141 raste me Covid-19, 58 në oksigjenoterapi

​Në QKUK po trajtohen 141 raste me Covid-19, 58 në oksigjenoterapi

“Vuçiç të shkojë dhe në Hënë, por do ulet me ne”/ Rama: Ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët

“Vuçiç të shkojë dhe në Hënë, por do ulet me ne”/ Rama: Ta harrojë se negocion me Perëndimin pa shqiptarët

Rama: Turp që BE-ja nuk liberalizon vizat për Kosovën!

Rama: Turp që BE-ja nuk liberalizon vizat për Kosovën!

Tre nga të plagosurit në Lipjan janë në gjendje të rëndë

Tre nga të plagosurit në Lipjan janë në gjendje të rëndë

Dogana në Durrës dhe njësimi i dokumenteve/ Rama: Shengeni rajonal do të hapte kufirin me Kosovën

Dogana në Durrës dhe njësimi i dokumenteve/ Rama: Shengeni rajonal do të hapte kufirin me Kosovën

Hoti nga Tirana: Kosova ka institucione legjitime, jam i gatshëm për rifillim të dialogut

Hoti nga Tirana: Kosova ka institucione legjitime, jam i gatshëm për rifillim të dialogut

E lyenin trupin e pajetë me uthull dhe vaj/ Vajza mund të ketë ndërruar jetë prej më shumë se 6 muajsh

E lyenin trupin e pajetë me uthull dhe vaj/ Vajza mund të ketë ndërruar jetë prej më shumë se 6 muajsh

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së

Rama e Hoti dakordohen për implementimin e marrëveshjeve dhe mbledhjen e ardhshme të dy qeverive

Rama e Hoti dakordohen për implementimin e marrëveshjeve dhe mbledhjen e ardhshme të dy qeverive

Shqipëri, 90 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Shqipëri, 90 raste të reja dhe 3 viktima nga COVID-19

Shkresë zyrtare për Kryeministrin e Kosovës nga OSHC-të në lidhje me gjendjen e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian

Shkresë zyrtare për Kryeministrin e Kosovës nga OSHC-të në lidhje me gjendjen e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian

Bankat komerciale prezantojnë mundësitë për qasje në financa për bizneset e prekura nga COVID-19

Bankat komerciale prezantojnë mundësitë për qasje në financa për bizneset e prekura nga COVID-19

Përfshihet nga zjarri një market ushqimor në Mitrovicë

Përfshihet nga zjarri një market ushqimor në Mitrovicë

ATK: Të hyrat e mbledhura në muajin qershor janë në vlerë 29,8 milion euro, 5.7 % ose 1.6 milion euro më shumë se plani i paraparë

ATK: Të hyrat e mbledhura në muajin qershor janë në vlerë 29,8 milion euro, 5.7 % ose 1.6 milion euro më shumë se plani i paraparë