Veseli i pikëlluar për vdekjen e Ramiz Kelmendit

11.01.2017 23:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli i pikëlluar për vdekjen e Ramiz Kelmendit

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli në Facebook ka thënë që Kelmendi ka lënë “shenja dalluese në ngritjen kulturore dhe arsimore të Kosovës”.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të njërit prej intelektualëve më të shquar të vendit tonë, Ramiz Kelmendit.

Profesor, shkrimtar, gazetar, shqipërues i shumë veprave kulmore të letërsisë botërore, Ramiz Kelmendi, ka lënë shenja dalluese në ngritjen kulturore dhe arsimore të Kosovës.

Do t’i mbaj të paharrueshme takimet që kisha me të në kohë dhe rrethana të ndryshme.

Transmetonte aq shumë energji, shpresë dhe inspirim. Qoftë i përjetshëm kujtimi për të”, ka shkruar Veseli.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mitrovica dhe Vushtrria kundërshtojnë PDK-në që “synon kapjen e pozitave kyçe në shëndetësinë” e këtyre qyteteve

Mitrovica dhe Vushtrria kundërshtojnë PDK-në që “synon kapjen e pozitave kyçe në shëndetësinë” e këtyre qyteteve

Skandali me gylenistët: Ministria e Infrastrukturës pranon mashtrimin nga kompania turke

Skandali me gylenistët: Ministria e Infrastrukturës pranon mashtrimin nga kompania turke

Kina do të ulë tarifat për importin e makinave

Kina do të ulë tarifat për importin e makinave

SHBA sanksione ndaj Venezuelës për mashtrim me zgjedhjet

SHBA sanksione ndaj Venezuelës për mashtrim me zgjedhjet

Temat e interesit të Kosovës apo të partive politike?

Temat e interesit të Kosovës apo të partive politike?

DOKUMENT – Agjencia e Akreditimit kërkon rikthimin në EQAR, por nuk bën ankesë

DOKUMENT – Agjencia e Akreditimit kërkon rikthimin në EQAR, por nuk bën ankesë

Vuçiq grindet me ministrin e vet për Kosovën

Vuçiq grindet me ministrin e vet për Kosovën

Prokuroria kërkon Halitin e Gashin, hetuesit s’i gjetën në Kuvend

Prokuroria kërkon Halitin e Gashin, hetuesit s’i gjetën në Kuvend

Pritshmëritë për takimin Trump-Moon

Pritshmëritë për takimin Trump-Moon

Kosova e interesuar për marrëdhënie strategjike me Vatikanin

Kosova e interesuar për marrëdhënie strategjike me Vatikanin

SHBA përfshihet në zgjidhjen e kontestit rreth emrit të Maqedonisë

SHBA përfshihet në zgjidhjen e kontestit rreth emrit të Maqedonisë

Këshilltari me dy traktorë e një kombajë

Këshilltari me dy traktorë e një kombajë

Hahn: BE s’e ka ulur çmimin, ballkanasit nuk mund të hanë dreka falas nga ne

Hahn: BE s’e ka ulur çmimin, ballkanasit nuk mund të hanë dreka falas nga ne

Ministri Gashi takoi shefen e Misionit të EULEX-it

Ministri Gashi takoi shefen e Misionit të EULEX-it

Thaçi: Marrëveshja përfundimtare e vështirë për Kosovën dhe aspak e lehtë për Serbinë

Thaçi: Marrëveshja përfundimtare e vështirë për Kosovën dhe aspak e lehtë për Serbinë

Kompania ajrore që deportoi gylenistët në Turqi mund të dënohet me 1 milion euro

Kompania ajrore që deportoi gylenistët në Turqi mund të dënohet me 1 milion euro