Veseli: Korrupsioni e nepotizmi janë bërë problem psikologjik tek qytetarët, të gjitha do të sanksionohen

20.03.2019 15:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli: Korrupsioni e nepotizmi janë bërë problem psikologjik tek qytetarët, të gjitha do të sanksionohen

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar sot Agjencinë kundër Korrupsionit.

Veseli ka përgëzuar angazhimin e stafit të këtij agjencioni për punën e kryer ndërsa ka paralajmëruar edhe sanksione për kryesit e korrupsionit duke paralajmëruar edhe parandalim të nepotizmit, njofton Klan Kosova.

”Korrupsioni dhe nepotizmi ka filluar të bëhet një problem psikologjik në familjet tona. Ka filluar të bëhet një krizë e besimit ndaj shtetit. Nuk do ta lejojmë këtë”.

”Do të ndalet korrupsioni, do të ndalet nepotizmi. Do të ketë veprime edhe për këto të cilat kanë ndodhur deri më sot”.

”Në Kosovë ka veç një të fortë, është ai që respekton ligjin e Republikës së Kosovës”.

”Prirjet që duan të gllabërojnë besimin në shtet, nuk do t’i tolerojmë. Mirë është me u ndalë, ose kemi me i ndalë sepse veprimet do të merren”.

”Do të ketë edhe disa hapa që do të jenë  ligje më të ashpra sesa keni parë deri tani në politikën e Kosovës, do të sanksionohen në mënyrë të detajuar problemi i nepotizmit, korrupsionit dhe akuzave”.

”Edhe pse janë në varfëri njerëzit do të jetojnë në qetësi për shpresë se një ditë do të kenë shans për tu punësuar. Nuk mund të mos kenë shans kur një njeri grykës punëson pesë vetë”.

”Do t’i sanksionojmë të gjitha. Problemet e para do t’i kryejë secila parti. Ky është deformim që ndërlidhet me individin”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

Maloku pasi u ftua nga Tribunali: Djemtë e mi i nxora jashtë vendit, s’munda t’iu sigurojë kushte në Kosovë

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

A do të mbahet ‘Beer Fest-i’ i radhës në Prishtinë?

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e Veteranëve

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Lajmi i fundit: Naim Malokun e kontakton Gjykata Speciale

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Adoleshenti amerikan dënohet me burgim të përjetshëm, ia kishte hequr kokën shokut të vet

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Çështjet e mosmarrëveshjeve ndërmjet Bullgarisë dhe Serbisë

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Miliarderi amerikan akuzohet për trafikim vajzash

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Korrupsioni dhe mungesa e reformave ulin besimin ndaj Qeverisë

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Lajmi i fundit: Serbia thotë se pamundësoi pranimin e Administratës Tatimore të Kosovës në IOTA

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës, taksën nga Kosova e konsideron goditje të rëndë

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë

Dhjetëra mijëra qytetarë protestojnë të qetë në Tiranë