Veseli i gëzohet dekretimit të Ligjit për Obiliqin

26.12.2016 17:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli i gëzohet dekretimit të Ligjit për Obiliqin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shkruar se ndihet shumë i gëzuar me dekretimin e Ligjit për Obiliqin nga ana e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

Ligji për Obiliqin është miratuar ditë më parë nga Kuvendi i Kosovës.
“I gëzuar me dekretimin e Ligjit për Obiliqin. Jam i lumtur që Kuvendi i Kosovës ka nxjerr një ligj, nga i cili do të përfitojnë qytetarët e zonës së rrezikuar atje. Përpos përfitimeve financiare, Komuna e Obiliqit do të ketë mundësi që të zhvillojë politika për mbrojtjen e ambientit dhe shëndetit publik, për ç’gjë tash kemi më së shumti nevojë”, ka shkruar Kadri Veselit në profilin e tij në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetar/e dhe  praktikant
artikull i sponzorizuar


BERZH: 50 % e shqiptarëve duan demokraci, 31 % duan sistem autoritar

BERZH: 50 % e shqiptarëve duan demokraci, 31 % duan sistem autoritar

Kosova, partneri i dytë tregtar i Shqipërisë për sa i përket rritjes së eksporteve

Kosova, partneri i dytë tregtar i Shqipërisë për sa i përket rritjes së eksporteve

Komuna e Gjilanit fton qytetarët, që të përfitojnë nga falja e borxheve deri në fund të gushtit

Komuna e Gjilanit fton qytetarët, që të përfitojnë nga falja e borxheve deri në fund të gushtit

Remitencat e diasporës janë rreth 670 milionë euro në vit

Remitencat e diasporës janë rreth 670 milionë euro në vit

Punëtorët kërkojnë rritje të pagës minimale, bizneset kundërshtojnë

Punëtorët kërkojnë rritje të pagës minimale, bizneset kundërshtojnë

Infrakos në gjendje të rëndë financiale, rrezikon edhe implementimin e projekteve zhvillimore strategjike

Infrakos në gjendje të rëndë financiale, rrezikon edhe implementimin e projekteve zhvillimore strategjike

Kodi telefonik +383 funksionalizohet në qershor

Kodi telefonik +383 funksionalizohet në qershor

Media e Beogradit: Pasuria e Serbisë në Kosovë është 200 miliardë dollarë

Media e Beogradit: Pasuria e Serbisë në Kosovë është 200 miliardë dollarë

Auditori fsheh keqpërdorimin financiar të Prokurorisë

Auditori fsheh keqpërdorimin financiar të Prokurorisë

Qeveria ia beson përfaqësimin ligjor kompanisë bullgare në kontestin PTK-Axos

Qeveria ia beson përfaqësimin ligjor kompanisë bullgare në kontestin PTK-Axos

Operatori i vlerësuar “i papërgjegjshëm” nga OSHP-ja fiton sërish

Operatori i vlerësuar “i papërgjegjshëm” nga OSHP-ja fiton sërish

Qytetari nga Klina ankohet për vjedhje në pompën e benzinës IP – rezervuari 45 litërsh ia zë 54 litra (Video)

Qytetari nga Klina ankohet për vjedhje në pompën e benzinës IP – rezervuari 45 litërsh ia zë 54 litra (Video)

Rritet sërish çmimi i cigareve në Kosovë

Rritet sërish çmimi i cigareve në Kosovë

Thatësira dëmton kulturat bujqësore

Thatësira dëmton kulturat bujqësore

KLSH: Birra “Peja” fshehu taksat, mbi 1.7 mln dollarë dëm shtetit

KLSH: Birra “Peja” fshehu taksat, mbi 1.7 mln dollarë dëm shtetit

Banka e Shqipërisë zbulon shkakun: Pse u zhvlerësua euro tek ne?

Banka e Shqipërisë zbulon shkakun: Pse u zhvlerësua euro tek ne?