Veseli i gëzohet dekretimit të Ligjit për Obiliqin

26.12.2016 17:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli i gëzohet dekretimit të Ligjit për Obiliqin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shkruar se ndihet shumë i gëzuar me dekretimin e Ligjit për Obiliqin nga ana e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi.

Ligji për Obiliqin është miratuar ditë më parë nga Kuvendi i Kosovës.
“I gëzuar me dekretimin e Ligjit për Obiliqin. Jam i lumtur që Kuvendi i Kosovës ka nxjerr një ligj, nga i cili do të përfitojnë qytetarët e zonës së rrezikuar atje. Përpos përfitimeve financiare, Komuna e Obiliqit do të ketë mundësi që të zhvillojë politika për mbrojtjen e ambientit dhe shëndetit publik, për ç’gjë tash kemi më së shumti nevojë”, ka shkruar Kadri Veselit në profilin e tij në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në vitin 2016 ka eksportuar 1,038 miliardë euro shërbime

Kosova në vitin 2016 ka eksportuar 1,038 miliardë euro shërbime

Finalizohet marrëveshja Kosovë – Zvicër në fushën e pensioneve

Finalizohet marrëveshja Kosovë – Zvicër në fushën e pensioneve

Kështu ia numëroi Arbitrazhi 26 milionët që PTK-ja duhet t’ia japë Z Mobile-it

Kështu ia numëroi Arbitrazhi 26 milionët që PTK-ja duhet t’ia japë Z Mobile-it

Drejtori i Z-Mobile: Jemi duke luftuar për mbijetesë

Drejtori i Z-Mobile: Jemi duke luftuar për mbijetesë

Gazeta serbe: Pacolli po e blen jugun e Serbisë, tregon edhe “çmimin” (Foto)

Gazeta serbe: Pacolli po e blen jugun e Serbisë, tregon edhe “çmimin” (Foto)

A është Rexhë Gjonbalaj njeriu i Blerim Devollit në PTK? (Video)

A është Rexhë Gjonbalaj njeriu i Blerim Devollit në PTK? (Video)

Stavileci: PTK bankroton nëse detyrohet t’ia paguajë 30 milionë euro Blerim Devollit (Video)

Stavileci: PTK bankroton nëse detyrohet t’ia paguajë 30 milionë euro Blerim Devollit (Video)

Pacolli: Do mbështesim prodhuesit vendor (Foto)

Pacolli: Do mbështesim prodhuesit vendor (Foto)

Haxha akuzon Mustafën që pagoi shokët e tij për të mbrojtur PTK-në në arbitrazh

Haxha akuzon Mustafën që pagoi shokët e tij për të mbrojtur PTK-në në arbitrazh

Qeveria ishte e interesuar për kontratën e PTK-së me Z Mobile-in, thotë Haxha

Qeveria ishte e interesuar për kontratën e PTK-së me Z Mobile-in, thotë Haxha

ProCredit zhvat klientët, 25 euro nxjerrja e vërtetimit për pagesën e ‘Overdraft-it” (Dokument)

ProCredit zhvat klientët, 25 euro nxjerrja e vërtetimit për pagesën e ‘Overdraft-it” (Dokument)

Më shumë se 80 për qind e grave punojnë pa kontrata pune

Më shumë se 80 për qind e grave punojnë pa kontrata pune

Çmimi i energjisë elektrike është rritur deri në 30 për qind – Parlamenti mund ta rrëzojë

Çmimi i energjisë elektrike është rritur deri në 30 për qind – Parlamenti mund ta rrëzojë

Mbi 1 milion litra naftë jocilësore është konfiskuar nga Dogana e Kosovës (Video)

Mbi 1 milion litra naftë jocilësore është konfiskuar nga Dogana e Kosovës (Video)

FMN: Kosova dhe Shqipëria, me rritjen më të madhe ekonomike në rajon

FMN: Kosova dhe Shqipëria, me rritjen më të madhe ekonomike në rajon

Zhvillimi i sektorit energjetik do të sjellë miliarda euro në Kosovë

Zhvillimi i sektorit energjetik do të sjellë miliarda euro në Kosovë