Veseli: Duhet ta kemi një Qeveri të vogël me shumë pushtet për qytetarët

17.06.2019 21:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veseli: Duhet ta kemi një Qeveri të vogël me shumë pushtet për qytetarët

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli i cili është rikonfirmuar në këtë pozitë dje pas përfundimit të brendshëm zgjedhor në këtë parti, ka mbajtur një fjalim afër 40 minuta para strukturave të reja të partisë dhe simpatizinatëve.

Duhet iu drejtuar atyre dhe gjithë qytetarëve të Kosovës, ai është zotuar për shfarosje të korrupsionit, njofton Klan Kosova.

Veseli ka thënë se qytetarëve të Kosovës duhet t’iu ofrohen mundësi që ta mos largohen, duke përmendur edhe diçka të veçantë.

“Duhet ta kemi një qeveri të vogël, me shumë pushtet për qytetarët. Duhet të kemi qeveri të vogël që iu siguron qytetarëve mundësi të mëdha”, ka thënë Veseli në Konventën festive të PDK-së.

“Po flas për ekonomi të lirë të tregut, në ndërmarrësi, konkurrencë dhe për këtë ka një kusht të luftohet korrupsioni dhe të respektohet ligji. Nuk duhet që t’i lëmë të rinjtë të largohen. Në vizionin tim djem dhe vajza të reja do të gjejnë perspektivën në Kosovë. Do ta forcojmë sistemin tonë arsimor dhe do ta avancojmë sistemin shëndetësor”.

“Detyrat tona të brendshme janë misioni ynë kryesor në Dekadën e Re. Në Dekadën e Re duhet të punojmë me mençuri në diplomacinë e jashtme. Do t’i forcojmë raportet me SHBA. Do të punojmë për përshpejtimin për anëtarësim në BE dhe OKB”, ka theksuar ai ndër të tjera.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Kosova merr pjesë në Forumin ndërkombëtarë “E- Apostile Programme” në Fortaleza të Brazilit

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”

Forca e Sigurisë e Kosovës zuri vendin e dytë në garën ndërkombëtare “Cambrian Patrol 19”