Venezuelë: Trazirat për bukë shkaktojnë tre të vrarë dhe 16 të plagosur

13.01.2018 04:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Venezuelë: Trazirat për bukë shkaktojnë tre të vrarë dhe 16 të plagosur

Dy ditë protestash dhe grabitje në dyqane në Venezuelën perëndimore për shkak të mungesave në ushqime, kanë lënë të paktën tre persona të vdekur dhe 16 të tjerë të plagosur.

Kryebashkiaku i Arapuey-s në shtetin e Meridas tha për gazetën El Universal se mes të vdekurve është dhe një 17-vjeçar që u qëllua gjatë një demonstrate të mërkurën dhe dy të tjerë që u vranë me armë zjarri të enjten, në një dyqan ndërsa njerëzit mbanin radhë për ushqime.

Presidenti i Federatës Kombëtare të Blegtorëve tha se turma njerëzish sulmuan të paktën dy ferma dhe therën lopët.

Një ligjvënës i opozitës postoi një video në Twitter që tregonte me shumë se 10 vetë që sulmonin me gurë dhe hanxhar një lopë ndërsa një prej tyre shprehej se: “jemi të uritur. ”

Kriza ekonomike në Venezuelë po thellohet.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përveç Thaçit, Veseli e Haradinaj nuk figurojnë në agjendën e Bashkimit Europian për bisedimet e 18 korrikut

Përveç Thaçit, Veseli e Haradinaj nuk figurojnë në agjendën e Bashkimit Europian për bisedimet e 18 korrikut

Reagon hoteli në Shqipëri që i tha kosovarit “racë derri – pak ua ka bërë Serbia”

Reagon hoteli në Shqipëri që i tha kosovarit “racë derri – pak ua ka bërë Serbia”

U gjet i pajetë në Greqi, identifikohet shqiptari

U gjet i pajetë në Greqi, identifikohet shqiptari

Kompleksi më i madh portual amerikan dhe lufta tregtare me Kinën

Kompleksi më i madh portual amerikan dhe lufta tregtare me Kinën

Avokati i Popullit kërkon që të hiqet mosha e fëmijëve për ata që marrin ndihma sociale

Avokati i Popullit kërkon që të hiqet mosha e fëmijëve për ata që marrin ndihma sociale

OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

OSBE kërkon zbardhjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

“Jeni racë derri, pak ua ka bërë Serbia”, kosovari rrëfen problemin e akomodimit në hotelet e Shqipërisë

“Jeni racë derri, pak ua ka bërë Serbia”, kosovari rrëfen problemin e akomodimit në hotelet e Shqipërisë

Gashi takon ministrin britanik, flasin për ekstremizmin e dhunshëm

Gashi takon ministrin britanik, flasin për ekstremizmin e dhunshëm

Zaev: Afaristët prorusë po financojnë protestat e dhunshme në Maqedoni

Zaev: Afaristët prorusë po financojnë protestat e dhunshme në Maqedoni

Tahiri dhe Hasani me marrëveshje për “Parkun Industrial në Lumadh”

Tahiri dhe Hasani me marrëveshje për “Parkun Industrial në Lumadh”

Pacolli i ashpër: FIFA të reagojë për abuzimin që Rusia bëri me flamurin e Kosovës

Pacolli i ashpër: FIFA të reagojë për abuzimin që Rusia bëri me flamurin e Kosovës

Ministri Lluka flet për dorëheqjen e zëvendësit të tij

Ministri Lluka flet për dorëheqjen e zëvendësit të tij

Vuçiq: Nuk i besoj Prishtinës dhe atyre që shkatërruan Serbinë

Vuçiq: Nuk i besoj Prishtinës dhe atyre që shkatërruan Serbinë

Azem Vllasi: Pas plagosjes pata një thirrje nga Rusia

Azem Vllasi: Pas plagosjes pata një thirrje nga Rusia

Sindikata e shëndetësisë përshëndet vendimin për heqjen e listës së pritjes me stentime

Sindikata e shëndetësisë përshëndet vendimin për heqjen e listës së pritjes me stentime

Mbetet në fuqi aktakuza kundër të pandehurit për krime lufte

Mbetet në fuqi aktakuza kundër të pandehurit për krime lufte