Vëllait të Zonjës së Parë i vazhdohet kontrata për antenë të Telekomit deri më 2022

22.05.2019 20:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vëllait të Zonjës së Parë i vazhdohet kontrata për antenë të Telekomit deri më 2022

Përveç pagës së majme që merr në KOSST, Besim Gërxhaliu, vëlla i Zonjës së parë, Lumnije Thaçi, ka siguruar të hyra edhe nga Telekomi, për disa vjet në të ardhmen.

KTV-ja raportoi muajin e kaluar se në pronën e tij, në fshatin Studime e Ulët e Vushtrrisë, ishte vendosur një prej 550 antenave për shpërndarje të rrjetit nga Telekomi.

Kohavisioni ka kuptuar se për një shërbim të tillë, Gërxhaliu është kompensuar me 250 euro në muaj.

Në vitin 2017 atij iu vazhdua kontrata edhe për 5 vjet, por së fundi po paguhet 50 euro më pak.

“Kontrata e qirasë është vazhduar nga data 01.05.2017, me afat kohor 5 vjet, pra deri më 30.04.2022 . Pagesa mujore momentale e qirasë është 200 euro bruto, ndërsa deri më 31.03.2019, pagesa mujore ka qenë 250 euro bruto”, ka thënë Arsim Bilalli, zëdhënës në Telekom.

Sipas Bilallit, çmimi i qirasë përcaktohet në bazë të zonës dhe mbulueshmërisë që përfshijnë antenat.

KTV-ja ka kontaktuar me Gërxhaliun, në numrin e tij të zyrës në KOSTT, por i njëjti nuk ka dashur të flasë me arsyetimin se ka një mbledhje, ndërkaq më vonë nuk është përgjigjur fare në telefon.

Bazuar në formularin e deklarimit të pasurisë, Besim Gërxhaliu, i cili është drejtor i Departamentit të Transmisionit në KOSST, ka të punësuar edhe gruan në Telekom, në degën në Vushtrri.

Nga viti 2009, prej kur është vendosur antena në pronën e tij, Gërxhaliu, në këmbim, nga Telekomi ka marrë mbi 30 mijë euro.

KTV-ja raportoi se antena të Telekomit kishte edhe në pronën e vëllait të presidentit Hashim Thaçi, e gjithashtu në pronën e vëllait të ish-kryeministrit Agim Çeku.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Policia ushtron kallëzim penal ndaj “Fadi Com” për falsifikim dokumenti

Policia ushtron kallëzim penal ndaj “Fadi Com” për falsifikim dokumenti

Haradinaj i kërkon BQK-së arsyet e vendimit për rritjen e çmimit të sigurimit të automjeteve

Haradinaj i kërkon BQK-së arsyet e vendimit për rritjen e çmimit të sigurimit të automjeteve

Pagat e ulëta dhe çmimet e larta rëndojnë mirëqenien e qytetarëve

Pagat e ulëta dhe çmimet e larta rëndojnë mirëqenien e qytetarëve

Mustafa flet pas takimit me Kurtin: S’kemi folur për poste e ministri konkrete

Mustafa flet pas takimit me Kurtin: S’kemi folur për poste e ministri konkrete

Kurti: Marrëveshjen me LDK’në do ta bëjmë 3-4 ditë pas certifikimt të rezultateve

Kurti: Marrëveshjen me LDK’në do ta bëjmë 3-4 ditë pas certifikimt të rezultateve

Dokumenti “bombë” i Metës nga SHISH, Deputeti: Material shumë i dobët për të qenë sekret

Dokumenti “bombë” i Metës nga SHISH, Deputeti: Material shumë i dobët për të qenë sekret

ATK vazhdon ta konfiskoj pasurin e tatimpaguesve borxhlinj

ATK vazhdon ta konfiskoj pasurin e tatimpaguesve borxhlinj

Ngritet aktakuzë ndaj policit që vodhi kuletën me 1800 euro gjatë një bastisje

Ngritet aktakuzë ndaj policit që vodhi kuletën me 1800 euro gjatë një bastisje

Mbi 315 milionë euro mallra të importuara veç për një muaj në Kosovë

Mbi 315 milionë euro mallra të importuara veç për një muaj në Kosovë

Kurti e Mustafa vazhdojnë bisedimet për koalicionin

Kurti e Mustafa vazhdojnë bisedimet për koalicionin

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtij personi

Arrestohen dy persona për kontrabandim me mallra

Arrestohen dy persona për kontrabandim me mallra

Tahiri: Kurti synon kapjen e shtetit përmes “kapjes së sindikatave”

Tahiri: Kurti synon kapjen e shtetit përmes “kapjes së sindikatave”

Gazetari rrëfen tmerrin: Klerikët në Irak thonë se seksi me vajza 12 vjeçe është hallall

Gazetari rrëfen tmerrin: Klerikët në Irak thonë se seksi me vajza 12 vjeçe është hallall

Sipas Beogradit, edhe Republika Nauru ka tërhequr njohjen e Kosovës

Sipas Beogradit, edhe Republika Nauru ka tërhequr njohjen e Kosovës

Dhuna në familje me përmasa shqetësuese, 1700 raste të grave të raportuara

Dhuna në familje me përmasa shqetësuese, 1700 raste të grave të raportuara