Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

14.07.2020 23:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veliu: Do të angazhohem për më të mirën në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, i cili është emëruar Koordinator Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Luftimin e Terrorizmit, ka thënë se do të angazhohet për ta bërë më të mirën në këtë drejtim.

“Për ta kapitalizuar me punë të suksesshme besimin që më është dhënë do të bashkëveproj në koordinim të plotë me institucionet relevante, vendore e ndërkombëtare”, ka thënë Veliu.

“Me gjithë kapacitetin tim personal, e profesional, do të angazhohem për ta bërë më të mirën në një fushë me rëndësi për vendin. Edhe kjo detyrë, si secila deri më tani, nuk është privilegj, por përgjegjësi karshi shtetit dhe qytetarëve të Republikës së Kosovës”./FO/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ekonomia e Maqedonisë së Veriut hyn në recension

Ekonomia e Maqedonisë së Veriut hyn në recension

Vrasja e 25-vjeçarit nga policia, protestuesit zhvendosen tek Kryeministria

Vrasja e 25-vjeçarit nga policia, protestuesit zhvendosen tek Kryeministria

Punime në rrjet, KEDS njofton për ndërprerje të energjisë në këto vende

Punime në rrjet, KEDS njofton për ndërprerje të energjisë në këto vende

Shkupi dhe Sofja ashpërsojnë retorikën

Shkupi dhe Sofja ashpërsojnë retorikën

Tahiri: Sa kam qenë në AKP kam garuar për deputete nga PDK – kam pasur edhe kërcënime

Tahiri: Sa kam qenë në AKP kam garuar për deputete nga PDK – kam pasur edhe kërcënime

Vuçiq: Po të nënshkruaja pavarësinë e Kosovës, do të merrja çmimin Nobel për Paqe

Vuçiq: Po të nënshkruaja pavarësinë e Kosovës, do të merrja çmimin Nobel për Paqe

Hoti mohon të kenë diskutuar për kandidaturën e Abdixhikut për të parin e Prishtinës

Hoti mohon të kenë diskutuar për kandidaturën e Abdixhikut për të parin e Prishtinës

Cakaj: Serbia të kërkojë falje për krimet dhe gjenocidin e kryer në Kosovë

Cakaj: Serbia të kërkojë falje për krimet dhe gjenocidin e kryer në Kosovë

Në Gjilan inaugurohet shtëpia mobile e librit ABC

Në Gjilan inaugurohet shtëpia mobile e librit ABC

​Hoti: Po punojmë në fuqizimin ekonomik të grave për të parandaluar dhunën ndaj tyre

​Hoti: Po punojmë në fuqizimin ekonomik të grave për të parandaluar dhunën ndaj tyre

11 të vdekur dhe 561 raste të reja me COVID-19

11 të vdekur dhe 561 raste të reja me COVID-19

Kosova lidh marrëveshje me Maqedoninë e Veriut për shkëmbim të oksigjenit

Kosova lidh marrëveshje me Maqedoninë e Veriut për shkëmbim të oksigjenit

Zemaj e Raka takime në Austri, diskutojnë për sfidat e shëndetësisë

Zemaj e Raka takime në Austri, diskutojnë për sfidat e shëndetësisë

​S’kalon as sot në komision buxheti për vitin 2021

​S’kalon as sot në komision buxheti për vitin 2021

Bislimi, PDK: Mungesa e oksigjenit dhe barnave nëpër spitale po u kushton me jetë qytetarëve tanë

Bislimi, PDK: Mungesa e oksigjenit dhe barnave nëpër spitale po u kushton me jetë qytetarëve tanë

Eksperti i mjekësisë ligjore tregon se si duket trupi i një personi të vdekur nga Covid-19

Eksperti i mjekësisë ligjore tregon se si duket trupi i një personi të vdekur nga Covid-19