Veliu dezinfekton MPB’në dhe zyrën ku qëndroi Xhelal Sveçla

04.06.2020 20:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Veliu dezinfekton MPB’në dhe zyrën ku qëndroi Xhelal Sveçla

Agim Veliu merr detyrën e ministrit, thotë se Sveçla do të duhej t’i dorëzonte mandatin.

Deri me 3 qershor në krye kësaj ministrie ishte Xhelal Svecla.

Ai u largua nga kjo zyrë, pasi që u votua qeveria e re.

E një ditë më vonë këtu pritet të vij ministri i sapozgjedhur.

Por, para se Agim Veliu të vijë në këtë hapësirë, po kryhen disa përgatitje.

Gjithçka këtu po dezinfektohet.

Ani pse dezinfektimi u krye, emiri i ministrit Agim Veliu nuk është vendosur në derën më të rëndësishme në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

E pas disa minutash, njeriu më i përfolur si shkaktar i prishjes së koalicionit mes VV-së e LDK-së, erdhi në vendin e tij të punës.

Për stafin, Agim Veliu nuk është i panjohur.

Vetëm para dy muajsh, ata kanë punuar bashkë me Veliun, pikërisht kur ai ishte ministër i MPB-së në qeverinë që për kryeministër kishte Albin Kurti.

Por, zyrën e të parit të kësaj ministrie politikani nga Bradashi  prej tash e drejton në kuadër të Qeverisë së Avdullah Hoti.

Ish kryetari i Podujevës, flet ndjesinë e kthimit në këtë zyrë, pasi në mars u shkarkua nga Albin Kurti.

Por, detyrën e Ministrit, ai nuk po e merr nga paraardhësi, ish ushtruesi i detyrës së ministrit të MPB-së, Xhelal Sveçla.

Veliu thotë se është shmangie e përgjegjësisë mos dorëzimi i detyrës nga ana e ish zv ministrit të MPB, që për disa muaj udhëhoqi këtë ministri.

Këtu, nënkryetari i LDK-së u zotua se do të vazhdojë punët që ka nisur.

E gjithë ceremonia e marrjes së detyrës u përmbyll edhe me vendosjen e emrit të tij në derën e zyrës së ministrit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mjekët të lodhur nga Covid-19: Edhe ne jemi fëmijë e nëna të dikujt

Mjekët të lodhur nga Covid-19: Edhe ne jemi fëmijë e nëna të dikujt

OBSH nuk ndan fonde në bazë të numrit të vdekjeve nga Covid-19

OBSH nuk ndan fonde në bazë të numrit të vdekjeve nga Covid-19

Tiranë: Këshilli Politik pritet të rimblidhet në fillim të javës

Tiranë: Këshilli Politik pritet të rimblidhet në fillim të javës

E diela, ditë zie në Gjilan

E diela, ditë zie në Gjilan

Kurz: Bisedimet për fondin e rimëkëmbjes në drejtimin e duhur

Kurz: Bisedimet për fondin e rimëkëmbjes në drejtimin e duhur

Conte: Dakordësia për planin e rimëkëmbjes më e ndërlikuar nga sa pritej

Conte: Dakordësia për planin e rimëkëmbjes më e ndërlikuar nga sa pritej

​Vdes një 46 vjeçar me Covid-19, viktima e tetë nga Gjilan

​Vdes një 46 vjeçar me Covid-19, viktima e tetë nga Gjilan

Macron dorëzohet ndaj Jelekëve të Verdhë, shtyn reformën e kontestuar të pensioneve

Macron dorëzohet ndaj Jelekëve të Verdhë, shtyn reformën e kontestuar të pensioneve

Guterres: Bota ndodhet në një pikë kritike për shkak të pandemisë

Guterres: Bota ndodhet në një pikë kritike për shkak të pandemisë

Dua i bashkëngjitet peticionit të kosovarëve për Apple: Vendoseni Kosovën në hartë

Dua i bashkëngjitet peticionit të kosovarëve për Apple: Vendoseni Kosovën në hartë

Edhe një foshnje del e infektuar me Covid-19 në Kosovë

Edhe një foshnje del e infektuar me Covid-19 në Kosovë

Rama publikon foton e Thaçit: Askush nuk do të rishkruajë dot historinë e lirisë sonë

Rama publikon foton e Thaçit: Askush nuk do të rishkruajë dot historinë e lirisë sonë

​Hoti: Qasja jonë në dialog është legjitime dhe e vetmja

​Hoti: Qasja jonë në dialog është legjitime dhe e vetmja

​Vdes edhe personi i plagosur në Repë

​Vdes edhe personi i plagosur në Repë

Gjermani, ”Fosun Pharma” teston në Kinë një vaksinë antiCovid-19

Gjermani, ”Fosun Pharma” teston në Kinë një vaksinë antiCovid-19

Irani dorëzon kutitë e zeza të avionit të rrëzuar ukrainas

Irani dorëzon kutitë e zeza të avionit të rrëzuar ukrainas