Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

29.06.2020 19:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Një pacient 69-vjeçar nga Shkodra ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID-19, i shtruar prej 10 ditësh në gjendje të rëndë.

“Gjendja e tij është përkeqësuar si pasojë e vështirësisë në frymëmarrje dhe pavarësisht terapisë intensive medikamentoze dhe kujdesit të stafit mjekësor, 69-vjeçari, i cili vuante nga hipertensioni, nuk ka mundur të mbijetojë. 

Deri tani 59 qytetarë kanë vdekur si pasojë e COVID-19.

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale apelon qytetarët të tregojnë kujdes, të mbajnë maskën dhe të respektojnë distancën nga njëri-tjetri si dhe bizneset të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë, për të ruajtur shëndetin e qytetarëve,” njoftoi MSH.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Shqipëri, shkon në 59 numri i të vdekurve

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Avdullah Hoti paralajmron vizitë në Shqipëri

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Familjet që nuk kanë asnjë anëtar të punësuar nga nesër mund t’i tërheqin paratë e qeverisë

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Njoftimi i fundit i Presidencës, Thaçi nuk u lë hapësirë gazetarëve për pyetje

Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

Presidenti Thaçi pret në takim Kryeministrin Rama

Hoti: Do ta vazhdojmë procesin e dialogut me Serbinë për marrëveshje të përhershme me njohjen në mes dy vendeve

Hoti: Do ta vazhdojmë procesin e dialogut me Serbinë për marrëveshje të përhershme me njohjen në mes dy vendeve

Komunat veriore të vendit i kthejnë masat e kufizimit

Komunat veriore të vendit i kthejnë masat e kufizimit

Covid-19, Prishtina me 444 raste aktive

Covid-19, Prishtina me 444 raste aktive

BE zgjat sanksionet ndaj Rusisë

BE zgjat sanksionet ndaj Rusisë

Ministri Krasniqi bisedë virtuale me ambasadorin Kosnett, biseduan për rimëkëmbjen eknomike

Ministri Krasniqi bisedë virtuale me ambasadorin Kosnett, biseduan për rimëkëmbjen eknomike

Cakaj kthehet në zyrat e Vetëvendosjes, shoqëron Ramën në takim me Kurtin

Cakaj kthehet në zyrat e Vetëvendosjes, shoqëron Ramën në takim me Kurtin

Lajm i mirë nga Italia ulët numri i viktimave nga COVID-19

Lajm i mirë nga Italia ulët numri i viktimave nga COVID-19

Del rezultati i testit për koronavirus i kryetarit të Ferizajt

Del rezultati i testit për koronavirus i kryetarit të Ferizajt

Djali i Adem Demaçit: Aktakuza e Gjykatës Speciale minon shtetin e Kosovës

Djali i Adem Demaçit: Aktakuza e Gjykatës Speciale minon shtetin e Kosovës

Hoti tregon cilat masa i ka kthyer për shkak të virusit korona

Hoti tregon cilat masa i ka kthyer për shkak të virusit korona

25 raste aktive me koronavirus në Podujevë, Rama tregon se ku u infektuan rastet e reja

25 raste aktive me koronavirus në Podujevë, Rama tregon se ku u infektuan rastet e reja