Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

25.11.2020 19:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Diego Armando Maradonas pa dyshim se ka prekur shumë edhe rrjedhën e ngjarjeve sportive, e sidomos atyre të futbollit.

Legjenda ka vdekur në moshën 60 vjeçare në shtëpinë e tij në zonën Tigre të Buenos Aires.

Menjëherë pas ikjes së tij nga kjo botë, futbolli evropian ka pësuar disa ndryshime ë cilat kan ardhur nga UEFA dhe jo vetëm.

Këto janë disa nga vendimet e marrira së fundit pas vdekjes së Maradonas:

Do të ketë një minutë heshtje në Serie A, Champions League dhe Europa League për nder të Diego Armando Maradonas, me Napolin që do të luajë të Enjten.

UEFA njoftoi se do të ketë një minutë heshtje përpara të gjitha ndeshjeve të Champions League dhe Europa League këtë javë.

Napoli do të veshë shirita të zinj ndërsa zbarkojnë në fushë kundër Rijekas në “San Paolo” nesër në mbrëmje.

Lega Serie A gjithashtu konfirmoi se do të ketë një minutë heshtje para çdo ndeshje të Serie A këtë fundjavë.

Qeveria në Argjentinë ka njoftuar tre ditë zie kombëtare.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje