Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

10.08.2018 04:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Jamie Vardy ka vendosur që të ardhmen e tij t’ia përkushtojë Leicester Cityt.

Sulmuesi është shndërruar në një prej golashënuesve më të rrezikshëm duke shënuar 20 gola në sezonin e kaluar.

Jamie Vardy shënoi 88 gola në të gjitha garat për Leicesterin dhe madje fitoi titullin e kampionit në sezonin 2015/2016.

“Të gjithë e dinë se si unë ndihem kur luaj për këtë klub futbolli dhe është vërtet ndjenjë e shkëlqyer që të di se mund të vazhdoj përpara në këtë projekt edhe katër vjet tjera si lojtar i Leicesterit”.

“Ky rrugëtim që unë dhe klubi kemi bërë përgjatë viteve të fundit ka qenë fantastik. Tash po fillojmë sezonin e ri dhe është koha e shkëlqyer për Leicester Cityn jam i ngazëllyer që jam pjesë e klubit”, u shpreh Vardy.

Vardy ka rekordin e shënimit të 11 herë rresht në 11 ndeshje në Ligën Premier.

Sulmuesi po ashtu është pjesë e kombëtares angleze ku ka shtatë gola në 26 paraqitje për Tre Luanët. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion