Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

07.12.2019 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Valverde paralajmëron largimin e Vidalit: Barcelona ka shumë mesfushorë

Ernesto Valverde ka paralajmëruar se Arturo Vidal mund të largohet nga Barcelona qysh në këtë afat kalimtar të janarit.

Mesfushori kilian nuk është në planet e skuadrës katalunase, andaj mund të shitet në këtë dimër.

Interi është në garë për 32-vjeçarin, derisa trajneri i Blaugranasëve bëri të ditur se ata kanë shumë mesfushorë në skuadër.

“Vidal është lojtar i yni. Ne jemi të lumtur me të, Sot kemi shumë thashetheme. Do të shohim nëse ai do të luajë sot”, ka thënë Valverde.

“Kur të arrijë afati kalimtar i janarit, do të shohim çfarë do të ndodhë me të, por ne jemi të lumtur që e kemi në skuadër”.

“Ne kemi shumë mesfushorë në skuadër, është e vërtetë, por janari do t’i tregojë të gjitha”, ka shtuar më tej trajneri i Barcelonës.

Interi shpreson ta transferojë Vidalin, por katalunasit kërkojnë 40 milionë euro për kartonin e tij.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


PDK akuzon LVV për shpenzime enorme në dreka zyrtare

PDK akuzon LVV për shpenzime enorme në dreka zyrtare

OAK: Të lirohen çerdhet dhe të hiqen kufizimet

OAK: Të lirohen çerdhet dhe të hiqen kufizimet

Marrëveshja Serbi-Kosovë: A mundet BE-ja të ketë sukses atje ku Trump dështoi?

Marrëveshja Serbi-Kosovë: A mundet BE-ja të ketë sukses atje ku Trump dështoi?

Ambasada amerikane reagon pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë

Ambasada amerikane reagon pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë

Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

Gjini merr mbështetje nga Tahiri për projektet e Komunës së Gjakovës

S’ka vendim tjetër për shtyrje, sot afati i fundit për bizneset që të paguajnë tatimet

S’ka vendim tjetër për shtyrje, sot afati i fundit për bizneset që të paguajnë tatimet

Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Policia i kap 5 persona në Prishtinë duke tentuar t’i transportonin me ‘taxi’ dy thasë me drogë

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Arsenal – Liverpool, formacionet e mundshme

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Koronavirusi i merr jetën 23 vjeçares në Tiranë

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Maqedoni, deri në ora 09:00 votuan mbi 5% të votuesve

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

Therje me thikë në Pejë, policia arreston një person

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

I infektuari me koronavirus sillet nëpër Prishtinë, rrihet nga disa persona të panjohur

Meta pret sot Bashën

Meta pret sot Bashën

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Lëkundet Shqipëria, tërmeti godet në Korçë

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi

Zëdhënësi i MSH-së tregon se pse po përhapet aq shpejt koronavirusi