Valverde: Gishti i akuzës është drejtuar nga mua

13.04.2018 14:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Valverde: Gishti i akuzës është drejtuar nga mua

Trajneri i Barcelonës ka deklaruar se dështimi i Barcelonës në Champions League ka bërë që kritikat ndaj tij të vërshojnë lumë, por ishte diçka që e priste të ndodhte.

“Kur skuadra humbet, nuk mund të frenosh kritikat. Kishim shumë kohë pa humbje kaq të rëndë, gati 9 muaj. Tani që humbja erdhi, duhet të pranoj gjithçka. Besoj se nga trajneri drejtohet gishti akuzues. Kur je në stolin e Barçës është normale, i ka ndodhur të gjithëve”, deklaroi Valverde.

Trajneri spanjoll, kur u pyet nëse kishte tradhtuar stilin e lojës së Barcelonës, tha se nuk ishte aspak e vërtetë.

“Në asnjë mënyrë. E pranoj që nuk kaluam dot Romën, por nuk kemi pse të bëhemi dramatikë dhe të nisim të shkruajmë romane horror. Kam dëgjuar edhe se lojtarët më kanë kërkuar llogari për mënyrën e vendosjes së tyre në fushë. E thashë më parë, kur humbet duhet pranuar gjithçka sepse nuk i ndalon dot njerëzit që të flasin”, u shpreh Valverde./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Milani dhe Liverpooli në garë për Ruben Neves

Milani dhe Liverpooli në garë për Ruben Neves

Ija feston ditëlindjen, Besi do ju mbushë sytë me lot me urimin e tij

Ija feston ditëlindjen, Besi do ju mbushë sytë me lot me urimin e tij

Daisy është robot i ri i Apple për riciklimin e iPhone

Daisy është robot i ri i Apple për riciklimin e iPhone

PSG dhe Monaco e kontaktojnë Arsene Wengerin

PSG dhe Monaco e kontaktojnë Arsene Wengerin

E vërteta e arrestimit, çfarë ndodhi në 2 të natës në shtëpinë e Stresit

E vërteta e arrestimit, çfarë ndodhi në 2 të natës në shtëpinë e Stresit

Cavs pësojnë humbjen e dytë, Celtics mposhtet kundër Bucks – Wizards triumfon ndaj Raptors

Cavs pësojnë humbjen e dytë, Celtics mposhtet kundër Bucks – Wizards triumfon ndaj Raptors

Shoferi i frustruar përdor një trik për të siguruar një hapësirë parkimi – dhe pretendon se është krejtësisht ligjore (Foto)

Shoferi i frustruar përdor një trik për të siguruar një hapësirë parkimi – dhe pretendon se është krejtësisht ligjore (Foto)

Avicii kishte bashkëpunuar edhe me Rita Orën

Avicii kishte bashkëpunuar edhe me Rita Orën

eBay tani i lejon shitësit të plotësojnë automatikisht listat duke skanuar barkodet e produktit

eBay tani i lejon shitësit të plotësojnë automatikisht listat duke skanuar barkodet e produktit

Prishtina nuk lejon befasi me Rahovecin, Bashkimi e mbyll me fitore

Prishtina nuk lejon befasi me Rahovecin, Bashkimi e mbyll me fitore

Me të brendshme dhe pa këpucë Klaudia “arrin” të shtyjë makinën!

Me të brendshme dhe pa këpucë Klaudia “arrin” të shtyjë makinën!

Materazzi: Mancini për trajner të Italisë

Materazzi: Mancini për trajner të Italisë

Këngëtarja shqiptare i del burrit me flokë rozë, reagimi i tij befasues!

Këngëtarja shqiptare i del burrit me flokë rozë, reagimi i tij befasues!

Motorola prezanton katër telefonë buxhetorë

Motorola prezanton katër telefonë buxhetorë

Çifti bleu shtëpinë 250 mijë euro, pa asnjë ndihmë nga prindërit – para se të bëheshin 21 vjeç (Foto/Video)

Çifti bleu shtëpinë 250 mijë euro, pa asnjë ndihmë nga prindërit – para se të bëheshin 21 vjeç (Foto/Video)

Jordan dhuroi shtatë milionë euro për ndërtimin e një qendre klinike në Charlotte

Jordan dhuroi shtatë milionë euro për ndërtimin e një qendre klinike në Charlotte