Valon Tolaj, emërohet Drejtor Menaxhues i AKP-së

26.11.2018 18:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Valon Tolaj, emërohet Drejtor Menaxhues i AKP-së

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e rregullt gjatë të cilës ka emëruar Valon Tolajn në pozitën Drejtor Menaxhues me mandat prej katër vitesh.

AKP thotë se mandati i Valon Tolajt ka filluar sot.

Tolaj pason Ekrem Hajdarin, të shkarkuar nga kjo pozitë ditë më parë.

Kujtojmë se Valon Tolaj ka qenë sekretar ekzekutiv i partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj, AAK.

Ai ka shërbyer në strukturat e AAK-së për shumë vjet, derisa një kohë udhëhoqi Forumin rinor të AAK-së dhe zgjedhjet e fundit kandidoi për asamble komunale në Prishtinë.

Tolaj mbahet mend për propozimin e tij të “çuditshëm” që të vendoset një taksë simbolike për të gjithë ata që nuk kanë qenë pjesë e luftës çlirimtare në Kosovë.

Ky propozim i tij kishte dalë në kohën kur Kosova po vlonte nga debatet për veteranët e rremë.

Në njoftimin e AKP-së për Tolajn, janë publikuar edhe disa vendime të kësaj ndërmarrje.

“Bordi në këtë takim shqyrtoi dhe miratoi transaksionet nga Shitja e aseteve në likuidim SHAL 42 si dhe miratoi propozimet për aprovim të listës së Shitja e aseteve në likuidim SHAL 43A”, njofton AKP.

Në këtë mbledhje, Bordi i Drejtorëve vendosi që bazuar në nenin 7, paragrafi 7.1, të marrëveshjes së shitblerjes për diferencën e mospërmbushjes së zotimeve në vlerë prej 9,441,768.83 Euro, ndërmarrja e re “Sharrcem” të paguajë çmim shtesë për blerjen e aksioneve.

Po ashtu Bordi i Drejtorëve mori vendim që për ndërmarrjet të cilave iu janë tërhequr aksionet “Grand Hotel” Prishtinë; “MIM“ Golesh dhe “XIM” Strezovc të ndiqen hapat ligjorë për inkasimin e këtyre ndëshkimeve.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Vjen reagimi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë për taksën ndaj Serbisë

Vjen reagimi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë për taksën ndaj Serbisë

Valon Tolaj, emërohet Drejtor Menaxhues i AKP-së

Valon Tolaj, emërohet Drejtor Menaxhues i AKP-së

Ministri Shala merr kërcënime nga serbët: Do të therim si lepurin

Ministri Shala merr kërcënime nga serbët: Do të therim si lepurin

Deda: Mirë që Rama s’vendos për Kosovën se kush e di ku do t’i kishim kufijtë

Deda: Mirë që Rama s’vendos për Kosovën se kush e di ku do t’i kishim kufijtë

Ministrat Shala dhe Ahmetaj nënshkruajnë marrëveshje në fushën e  Pronësisë Industriale

Ministrat Shala dhe Ahmetaj nënshkruajnë marrëveshje në fushën e Pronësisë Industriale

Prokuroria e Serbisë thotë se nuk ka informacione për të arrestuarit në rastin Ivanoviq

Prokuroria e Serbisë thotë se nuk ka informacione për të arrestuarit në rastin Ivanoviq

Veseli flet për takimin e dy qeverive, beson që marrëveshjet e nënshkruara të gjejnë zbatim të menjëhersh

Veseli flet për takimin e dy qeverive, beson që marrëveshjet e nënshkruara të gjejnë zbatim të menjëhersh

Rama: Thaçi tradhtar? Kush e thotë këtë, është gomar

Rama: Thaçi tradhtar? Kush e thotë këtë, është gomar

Haradinaj e Rama zotohen për heqjen e taksave, roamingut dhe unifikimin e doganave

Haradinaj e Rama zotohen për heqjen e taksave, roamingut dhe unifikimin e doganave

“Shqipëria e madhe nuk mund të krijohet pa dhunë”

“Shqipëria e madhe nuk mund të krijohet pa dhunë”

Cuocci: Kosova nuk ka sovranitet të plotë në veri

Cuocci: Kosova nuk ka sovranitet të plotë në veri

Richardson: Korrupsioni, kërcënim i madh për besimin e qytetarëve në institucione

Richardson: Korrupsioni, kërcënim i madh për besimin e qytetarëve në institucione

Kërkohej për masakrën në ish-Bllok, dorëzohet në polici

Kërkohej për masakrën në ish-Bllok, dorëzohet në polici

Buka shtrenjtohet edhe në Suharekë dhe fshatra

Buka shtrenjtohet edhe në Suharekë dhe fshatra

Endrit Shala zbulon qëndrimin e Edi Ramës karshi taksës ndaj Serbisë

Endrit Shala zbulon qëndrimin e Edi Ramës karshi taksës ndaj Serbisë

Kërkohet transparencë e plotë në përzgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së

Kërkohet transparencë e plotë në përzgjedhjen e Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së