Valladolid befason Getafe

02.01.2021 22:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Valladolid befason Getafe

Futbollistët e Valladolid mposhtën Getafe në ndeshjen e raundit 17 të La Ligës spanjolle me rezultat 1:0 (1:0).

Valladolid ishte në zonën e rënies para kësaj ndeshje, dhe tani ka kaluar Getafe.

Ata aktualisht janë në vendin 14-të, ndërsa Getafe një vend më poshtë në tabelë.

Momenti i vendimit ndodhi në minutën e 37-të, kur Shon Weissman shënoi në situatën ballë për ballë me portierin, Yanez.

Getafe kishte vetëm një mundësi për të barazuar në minutën e 89-të, por portieri vendës Masip nuk lejoi të befasohej.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Valladolid befason Getafe

Valladolid befason Getafe

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Bitcoin tejkalon vlerën 30.000 dollarë për herë të parë

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

Wenger: Unë nuk do të refuzoja të kthehesha në Arsenal

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

A është vera shkaku i dhimbjeve të kokës?

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

Intervistë me seksologun Hajrullah Fejza: Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra, fajtorë kryesor mjekët dhe farmacistët

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve

SHBA: Pentagoni urdhërohet të tregojë gjithçka di për UFO-t brenda 180 ditëve

Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

Këta janë lojtarët pa kontratë pas gjashtë muajve

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

JLo me performancë ‘live’ për Vitin e Ri

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Kënga më e re nga Hekurani dhe Violeta “Amaneti i mërgimtarit”

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Pse femrat kanë simptoma më të lehta të COVID-19 sesa meshkujt?

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Diego Costa pritet të largohet nga Atletico

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle

Hilaria Baldwin mohon se ka falsifikuar origjinën e saj spanjolle

Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Ancelotti apo Guardiola? Sonte zhvillohet ndeshja e paparashikueshme

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Flet sërish Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Këta janë top-5 golashënuesit në top-5 ligat evropiane

Heq borën me … flakëhedhës – video

Heq borën me … flakëhedhës – video