Vaji që lufton kancerin e mushkërive

06.03.2019 04:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Pacienti 81-vjeçar, identiteti i të cilit nuk dihet ende, vazhdimisht refuzoi kimioterapinë dhe trajtime të tjera për të zgjatur jetën e tij, transmeton lajmi.net.

Në vend të kësaj, ish-duhanxhiu, zgjodhi të marrë vaj kanabisi për tre muaj për të trajtuar kancerin e mushkërive.

Mjekët tani kanë publikuar fotografi të skanimeve, duke treguar se si trajtimi përgjysmoi madhësinë e tumoreve të tij dhe ndryshoi progresin e gjendjes shëndetësore së tij.

Tregimi është botuar në një revistë mjekësore, ku mjekët pohojnë se ‘Kanabidioli mund të ketë pasur një rol në përgjigjen e habitshme’.

Megjithatë, ekspertët kanë paralajmëruar se ky është vetëm një rast. Pretendimet se kanabisi ose ndonjë nga përbërësit e saj që rrjedhin, mund të kenë ndonjë ndikim të dobishëm mbi kancerin, nuk janë provuar ende.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Huawei kërkon nga një gjykate Amerikane të anulojë sanksionet

Huawei kërkon nga një gjykate Amerikane të anulojë sanksionet

Apple: Ja arsyet pse App Store nuk është monopol

Apple: Ja arsyet pse App Store nuk është monopol

Indeksimi mobil bëhet standard në Google Search

Indeksimi mobil bëhet standard në Google Search

Apple iPhone 11 me një veçori emocionuese

Apple iPhone 11 me një veçori emocionuese

Microsoft kujton nostalgjikët me ringjalljen e mausit “legjendar”

Microsoft kujton nostalgjikët me ringjalljen e mausit “legjendar”

Microsoft flet për një sistem operativ “modern”

Microsoft flet për një sistem operativ “modern”

Shitet për 1.3 milionë dollarë laptopi me gjashtë lloje maluerësh

Shitet për 1.3 milionë dollarë laptopi me gjashtë lloje maluerësh

22-vjeçari i verbër dhe me autizëm përloti dhe ngriti në këmbë jurinë e “America’s Got Talent”

22-vjeçari i verbër dhe me autizëm përloti dhe ngriti në këmbë jurinë e “America’s Got Talent”

Galaxy Fold shtyhet për në muajin Qershor

Galaxy Fold shtyhet për në muajin Qershor

Baby G thekson pjesët intime në veshjen e ngushtë

Baby G thekson pjesët intime në veshjen e ngushtë

Huawei: Sanksionet e SHBA në dëm të miliarda klientëve

Huawei: Sanksionet e SHBA në dëm të miliarda klientëve

Varësia ndaj video-lojërave sëmundje sipas OBSH

Varësia ndaj video-lojërave sëmundje sipas OBSH

Investitorët shpresë që bitcoin të arrijë në 10,000 dollarë

Investitorët shpresë që bitcoin të arrijë në 10,000 dollarë

Studimet për profesionin më të kërkuar, vijnë nga Londra në Kosovë

Studimet për profesionin më të kërkuar, vijnë nga Londra në Kosovë

Procesorët e rinj Ryzen premtojnë më shumë performancë dhe më pak kosto sesa procesorët Intel

Procesorët e rinj Ryzen premtojnë më shumë performancë dhe më pak kosto sesa procesorët Intel

Pas katër vitesh Apple rifreskon produktin e lënë në harresë

Pas katër vitesh Apple rifreskon produktin e lënë në harresë