Ushtria turke thotë se ka vrarë 18 militantë kurdë

21.10.2016 12:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ushtria turke thotë se ka vrarë 18 militantë kurdë

Ushtria turke thotë se ka vrarë 18 luftëtarë kurdë, gjatë sulmeve ajrore në juglindje të Turqisë dhe në veri të Irakut.

Ushtria ka thënë se 12 pjesëtarë të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PPK) janë neutralizuar sot në Cukurac, qark në provincën Hakkari, që gjendet pranë kufirit me Irakun.

Në veri të Irakut, në sulmet që kanë goditur rajonin Avashin Basyan, sipas ushtrisë turke janë vrarë gjashtë luftëtarë të PPK-së.

Në një ngjarje të ndarë, ushtria turke ka thënë se ka sulmuar 40 pozicione të grupit militant Shteti Islamik dhe gjashtë pozicione të YPG-së në veri të Sirisë.

Ushtria siriane i ka quajtur sulmet ajrore turke si “agresion flagrant” dhe ka thënë se do të rrëzojë çdo avionë luftarakë rusë që hynë në hapësirën ajrore të Sirisë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara të hënën diskuton për Kosovën

Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara të hënën diskuton për Kosovën

Aksion policor në Obiliq: Kërcënuesi i Ambasadës së Finlandës fshihet në dollap (VIDEO)

Aksion policor në Obiliq: Kërcënuesi i Ambasadës së Finlandës fshihet në dollap (VIDEO)

Ka rënë përgjysmë importi i veturave të vjetra, shkak zhdoganimi dhe taksa e lartë (Video)

Ka rënë përgjysmë importi i veturave të vjetra, shkak zhdoganimi dhe taksa e lartë (Video)

Analistët: Kosova kah BE-ja, Serbia kah Rusia (VIDEO)

Analistët: Kosova kah BE-ja, Serbia kah Rusia (VIDEO)

Pjesëmarrje shumë e ulët në zgjedhjet në Irak

Pjesëmarrje shumë e ulët në zgjedhjet në Irak

AAK s’është e gatshme as të bisedojë për zgjedhje

AAK s’është e gatshme as të bisedojë për zgjedhje

Kosova po ngec për anëtarësim në Organizatat Ndërkombëtare (VIDEO)

Kosova po ngec për anëtarësim në Organizatat Ndërkombëtare (VIDEO)

Hoxhaj – Vuçiqit: Pavarësia e Kosovës s’është gabim i Serbisë, por e drejtë legjitime

Hoxhaj – Vuçiqit: Pavarësia e Kosovës s’është gabim i Serbisë, por e drejtë legjitime

Partia e Shpend Ahmetit tallet me LDK’në: S’janë serioz, s’duan rrëzimin e Qeverisë

Partia e Shpend Ahmetit tallet me LDK’në: S’janë serioz, s’duan rrëzimin e Qeverisë

Pas dy takimeve, partitë lodhen nga tryezat

Pas dy takimeve, partitë lodhen nga tryezat

AFP: Samiti i Sofjes nën hijen e Trumpit

AFP: Samiti i Sofjes nën hijen e Trumpit

Këshilltarët e Zoran Zaevit, nevojë apo shpërblim për mbështetësit

Këshilltarët e Zoran Zaevit, nevojë apo shpërblim për mbështetësit

Zeka: Zona e veçantë ekonomike amerikane, të jetësohet

Zeka: Zona e veçantë ekonomike amerikane, të jetësohet

Mitrovica e Veriut bën përmirësim të pjesshëm të gabimit në tenderë

Mitrovica e Veriut bën përmirësim të pjesshëm të gabimit në tenderë

Moti për Ramazan, mësoni se a do ta keni të lehtë të agjëroni

Moti për Ramazan, mësoni se a do ta keni të lehtë të agjëroni

Britania në prag të Brexit-it, organizon samit me Ballkanin për t’i nxitur të anëtarësohen në BE

Britania në prag të Brexit-it, organizon samit me Ballkanin për t’i nxitur të anëtarësohen në BE