Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

07.02.2019 09:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

Amerikania e kishte blerë një unazë pak më shumë se tre dekada për vetëm 13 dollarë dhe deri kohët e fundit ishte e bindur se ajo ishte një xham i rremë që duket si një diamant.

Por, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, nga kureshtja, ajo kishte marrë unazën dhe kishte shkuar tek argjendari, i cili e kishte befasuar, duke i thënë se ishte një diamant 26-karat.

Unaza për shumë vite ka qëndruar në një kuti të vogël për bizhuteri, dhe Debra e kishte gjetur rastësisht, derisa po kërkonte për gjëra të cilat mund të shiste.

“Ai (argjendari) më shikoi dhe më pyeti nëse unë e dija se çfarë kam sjellë. Pastaj ai tha se ky është një diamant shumë i shtrenjtë. Për pak nuk e humba vetëdijen, isha e tronditur. Pastaj shkova në shtëpi dhe atë natë unë nuk mund të flija, unë isha vetëm duke menduar se çfarë të do të bëja me kaq shumë para”, ka rrëfyer Debra.

Pastaj e dorëzoi atë në ankand, ku vlera e tij vlerësohej në rreth 970 mijë dollarë dhe e shiti atë për 611 mijë dollarë. Ajo tha se ishte e kënaqur me paratë që fitoi. /Telegrafi/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Bota pas 250 milionë vjetësh – Video

Bota pas 250 milionë vjetësh – Video

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)