“Ujqërit kafshojnë” City-n, Guardiola rekord negativ

27.12.2019 23:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Ujqërit kafshojnë” City-n, Guardiola rekord negativ

Manchester City nuk ia doli të merrte qoftë një pikë në fushën e Wolves, që e mposhti 3-2 me përmbysje në “Molineux Stadium” (Ëolverhampton) në sfidën e fundit të javës së 19-të të Premier League-s, me Liverpoolin që mbetet +14 pikë nga rivalët kryesorë për titull.

Citizens, të kushtëzuar nga ndëshkimi i portierit Ederson me karton të kuq që në minutën e 12-të, nuk arritën të ruanin epërsinë e dyfishtë të krijuar në pjesën e parë nga golat e Sterlingut, që shënoi fillimisht në minutën e 25-të, pas ekzekutimit të një 11-metërshi (topi u prit fillimisht nga portieri, por shkoi sërish në këmbët e sulmuesit të Citizens) dhe më pas në minutën e 50-të, pasi u shërbye nga De Bruyne.

Wolves dhuroi spkektakël në fraksionin e dytë, duke përmbysur shifrat me golat e Traore (55’), Jimenez (82’) dhe Doherty (90’).

Në ndeshje që nisi keq dhe u mbyll po keq për Pep Guadiolën, i cili humbi mundësinë për të fituar ndeshjen e 100-të në Premier League në krye të City-t dhe për të thyer rekordin e Jose Mourinhos si trajneri që arrin një “shekull” me fitore me numrin më të vogël të ndeshjeve të zhvilluara në elitën e futbollit anglez.

Mourinho 100 suksese në Premier i ka arritur në 142 takime. Guardiola (99), gjithsesi, do të ketë edhe tetë takime të tjera në dispozicion për t’ia rrëmbyer primatin portugezit.

Kjo ishte hera e parë që nje ekip mposhte Guardiolën në dy ndeshje brenda një sezoni pasi ujqërit edhe në fazën e parë fituan 0-2./tch/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

“Ti je inspirim”, Rita zgjedh fjalët më të ëmbla për nënën

“Ti je inspirim”, Rita zgjedh fjalët më të ëmbla për nënën