Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

19.11.2019 15:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar që të gjithë ata konsumatorë individual që nuk janë pajisur me ujëmatës do të shkyçen nga shërbimet.

Kompania thotë se do të ketë masa shtesë për të gjithë ata që nuk e zbatojnë këtë vendim.

“Sipas njoftimit të datës 01 gusht 2019 të publikuar në ëeb faqe dhe në media elektronike dhe të shkruara, i cili ishte njoftimi i fundit duke menduar qe t’u japim më tepër kohë që ju të pajiseni me ujëmatës, respektivisht t’i bleni ata (instaloni) apo të paktën që të na lajmëronit për ndonjë veprim konkret, në ketë drejtim ne ua kemi zgjatur kohën qe ju të keni mundësinë e blerjes së ujëmatësit dhe t’i vendosni ata sipas standardeve të kërkuara”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, KRU “Prishtina” njofton se nga data e sotme të gjithë ata klientë që nuk pajisen me ujëmatës nuk do t’i marrin shërbimet e kompanisë.

“Aplikimi i shkyçjes individuale nga sistemi i shërbimeve të ujësjellësit dhe kanalizimit (në rast të mosinstalimit të ujëmatësit individual) është masa e cila ne nuk do të dëshironim të ndodhte, por në pamundësinë për të vazhduar me ketë formë, ne u kemi paralajmëruar më datën e lartcekur se do te ketë masa shtesë për mos reflektim. Andaj, nga dita e sotme 19 nëntor 2019, asnjë shtëpi në zona urbane apo rurale nuk mund të vazhdojë të ketë shërbimin e ofruar nga KRU ‘Prishtina’, nëse nuk e kanë të instaluar ujëmatësin (individual)”, vijon njoftimi.

Në fund, kompania thotë se, “e tërë kjo, bazohet në Vendimin e ARRU-së, të datës 20.06.2019 me nr. protokolli 419/02 mbi eliminimin e faturimit pa ujëmatës respektivisht, mosinstalimi i ujëmatësve apo refuzimi për bashkëpunim”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

KFOR-i mbështet ekipin junior vendor të basketbollit

KFOR-i mbështet ekipin junior vendor të basketbollit

Nis takimi Hoti-Vuçiq

Nis takimi Hoti-Vuçiq

Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura publike në Francë

Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura publike në Francë

​Covid-19, masa kufizuese të riforcuara në Gjermani

​Covid-19, masa kufizuese të riforcuara në Gjermani

​Borrell para fillimit të dialogut Kosovë-Serbi: BE ka marrë në dorë timonin

​Borrell para fillimit të dialogut Kosovë-Serbi: BE ka marrë në dorë timonin

​Përurohet Qendra “Libart” dhe “Biblioteka Qarkulluese”

​Përurohet Qendra “Libart” dhe “Biblioteka Qarkulluese”

Kamerolli: Motiv të luftojmë për 12-shen më të mirë të Kosovës

Kamerolli: Motiv të luftojmë për 12-shen më të mirë të Kosovës

Pesë skuadra konfirmojnë pjesëmarrjen në kupa evropiane

Pesë skuadra konfirmojnë pjesëmarrjen në kupa evropiane

​Hoti: Presim të punojmë me Qeverinë e re të Maqedonisë, duke nisur nga një mbledhje e përbashkët

​Hoti: Presim të punojmë me Qeverinë e re të Maqedonisë, duke nisur nga një mbledhje e përbashkët

Kurti: Me qeverinë koti kriminelët dolën nga skutat

Kurti: Me qeverinë koti kriminelët dolën nga skutat

94 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 8 viktima

94 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 8 viktima

​Shet pronën e huaj në vlerë 203 mijë euro, arrestohet

​Shet pronën e huaj në vlerë 203 mijë euro, arrestohet

​Një muaj paraburgim ndaj tre të pandehurve për sulm ndaj policëve

​Një muaj paraburgim ndaj tre të pandehurve për sulm ndaj policëve

​Likaj e Shahini dakordohen për harmonizimin e planeve për fillimin e vitit të ri shkollor

​Likaj e Shahini dakordohen për harmonizimin e planeve për fillimin e vitit të ri shkollor

​Banka Botërore mbështet ministrin Reçica për reformat e ndërmarra

​Banka Botërore mbështet ministrin Reçica për reformat e ndërmarra