UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

09.08.2018 16:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA ka zbuluar nominimet për lojtarët më të mirë të çdo pozicioni të sezonit të fundit 2017/18, ku dominojnë lojtarët e Real Madridit.

Në sezonin e fundit të Ligës se Kampionëve, ishte Real Madridi klubi i cili fitoi trofeun e tretë radhazi dhe të trembëdhjetin në përgjithësi në këtë garë.

Mbretërit fituan ndaj Liverpoolit me rezultat 3-1 në finalen e madhe të zhvilluar në Kiev të Ukrainës.

UEFA ka zbuluar nominimet për lojtarët më të mirë të çdo pozicioni të sezonit të fundit 2017/18, ku dominojnë lojtarët e Real Madridit.

Të gjithë të nominuarit, nga tre për pozitë (Foto: UEFA.com)

Përveç klubit mbretëror, nominime të shumta ka edhe Liverpooli, ndërsa pas tyre vijnë edhe Roma, Barcelona, Juventusi dhe Manchester City.

Nominimet e UEFA për sezonin 2017/18 në Ligën e Kampionëve

Portierët: Alisson Becker (Roma, tani te Liverpool), Gianluigi Buffon (Juventus, tani te PSG), Keylor Navas (Real Madrid)

Mbrojtësit: Marcelo (Real Madrid), Sergio Ramos (Real Madrid), Raphael Varane (Real Madrid)

Mesfushorët: Kevin De Bruyne (Manchester City), Toni Kroos (Real Madrid), Luka Modric (Real Madrid)

Sulmuesit: Lionel Messi (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madrid, tani te Juventus), Mohamed Salah (Liverpool)

/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ora inteligjente e re e Huawei me dy javë jetëgjatësi baterie refuzon sistemin operativ të Google

Ora inteligjente e re e Huawei me dy javë jetëgjatësi baterie refuzon sistemin operativ të Google

I vdiq foshnja nga një puthje e thjeshtë, nëna paralajmëron të gjithë prindërit

I vdiq foshnja nga një puthje e thjeshtë, nëna paralajmëron të gjithë prindërit

Miqësorja e luksit, Brazili mposht Argjentinën në fund

Miqësorja e luksit, Brazili mposht Argjentinën në fund

Dëshmitari i parë që nuk është njeri, roboti merret në pyetje nga ligjvënësit e Parlamentit (Video)

Dëshmitari i parë që nuk është njeri, roboti merret në pyetje nga ligjvënësit e Parlamentit (Video)

Ekrani i Google Pixel 3 XL është prodhuar nga Samsung

Ekrani i Google Pixel 3 XL është prodhuar nga Samsung

Scholes: As Messi nuk do t’i bënte punë Unitedit

Scholes: As Messi nuk do t’i bënte punë Unitedit

Ndihma e parë me përdorim të Defibrilatorit të jashtëm automatik (AED)

Ndihma e parë me përdorim të Defibrilatorit të jashtëm automatik (AED)

Franca fiton me rikthim ndaj Gjermanisë, Griezmann hero i ‘gjelave’

Franca fiton me rikthim ndaj Gjermanisë, Griezmann hero i ‘gjelave’

Bezos parashikon, 1 trilion njerëz në sistemin diellor

Bezos parashikon, 1 trilion njerëz në sistemin diellor

Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1

Bartomeu: Umtiti dhe Vermaelen janë të lënduar, do të kërkojmë mbrojtës në janar

Bartomeu: Umtiti dhe Vermaelen janë të lënduar, do të kërkojmë mbrojtës në janar