UEFA: Liga e Kampionëve zhvillohet dhe të përfundojë brenda muajit gusht

18.04.2020 22:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
UEFA: Liga e Kampionëve zhvillohet dhe të përfundojë brenda muajit gusht

UEFA pritet të paraqesë planet e tyre për Ligën e Kampionëve, për të luajtur nga 7-31 gusht me nga në ndeshje çdo tre ditë deri në finalen më 29 gusht.

Një seri takimesh janë iniciuar për të martën, të mërkurën dhe të enjten e javës së ardhshme, për të diskutuar se si të vazhdohet deri në përmbyllje sezoni 2019-20 në mes të pandemisë së coronavirusit.

Sipas mediumit Sky Sport Italia, ideja është që të luhen garat evropiane nga 7 gushti, pasi ligat vendase kanë arritur në përfundimin e tyre.

Opsioni më i mundshëm do të shohë ndeshjet e dyta të fazës së eliminimit direkt, ku përfshihen Juventus-Lyon dhe Barcelona-Napoli, të luhen më 7-8 gusht.

Pas kësaj, ata mund të fillojnë të luajnë çdo tre ditë për çerekfinalen në shtëpi dhe jashtë, gjysmëfinalen dhe një finale.

Atletico Madridi, Atalanta, Paris Saint-Germain dhe RB Leipzig tashmë janë kualifikuar në çerekfinale, kështu që nuk do të duhej të luanin deri më 11-12 gusht, dhe ndeshjen e dytë në 14-15 gusht.

Gjysmëfinalja do të ishte në 18-19 ndeshja e parë dhe 21-22 gusht ndeshjet kthyese, më pas finalja parashihet të luhet në Stamboll më 29 gusht.

Nga ana tjetër, faza grupore e sezonit 2020-21 të Ligës së Kampionëve nuk do të fillonte deri më 20 tetor. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Veseli: Albin Kurti mashtrues, nisi reciprocitetin pasi e kuptoi nga Kushtetuesja se nuk do të jetë kryeministër

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Ekspertët në Maqedoninë e V: Fondet për pandeminë të menaxhohen me kujdes

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Rama për ”Le Monde”: Informacioni i cunguar pashmangshmërisht shndërrohet në një gënjeshtër të madhe

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Lajçak kërkon heqjen e menjëhershme të reciprocitetitP

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Ky është vendimi i plotësuar rreth reciprocitetit me Serbinë

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Thaçi i shokuar me “amaterizmin e Bordit të përkohshëm të KEK-ut dhe servilëve të tyre”

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Nis peticioni i VV-së me kërkesën për zgjedhje

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

6 zyrtarë të MI-së morën paga shtesë për mbikëqyrjen e një projekti, njëri mori mbi 30 mijë euro

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit