Udinese-Torino ndajnë pikët

31.10.2016 22:11

4 gola, shumë spektakël por asnjë fitues në Friuli. Përfundoi në barazim 2-2 sfida mes Udineses dhe Torinos me dy skuadrat që ndanë nga një pikë në një takim të cilin e luajtën vetëm për ta fituar. Edhe pse pritej të debutonte në Serinë A me Torinon, Arlind Ajeti nuk u aktivizua për asnjë minutë nga trajneri i skuadrës Granata Sinisa Mihajlovic. Në Udine sfida nisi më mirë për Torinon.

Miqtë arritën të zhbllokonin shifrat pas vetëm 15 minutash lojë me mesfushorin Marco Benassi që i shërbyer nga Belotti ndëshkoi portierin grek të vendasve Karnezis. Por edhe pse e panë veten në epërsi, miqtë nuk arritën të ruanin avantazhin pasi Udinese me dy gola të shpejtë në minutat 60 dhe 70-tën përmbysi shifrat në favor të saj. Fillimisht ishte francezi Cyril Thereau ai që barazoi ndërsa më pas kolumbiani Duvan Zapata shënoi edhe golin e dytë për Udinesen. Por që Torino të mos dilte pa pikë nga ky duel dhe të mos parakalohej nga friulanët në renditje mendoi Adem Ljajic që në të 77-tën realizoi një gol të bukur për shifrat përfundimtare 2-2./supersport.al/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Notat e lojtarëve, Crystal Palace 1-3 Manchester United: Lukaku kthehet në lider

Chelsea e fiton derbin e Londrës ndaj Tottenhamit

Tifozët e Realit thumbojnë Barçën me koreografinë në Santiago Bernabeu

Rahoveci fiton në palestrën e re, kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Formacionet zyrtare, Crystal Palace – Manchester United: Djajtë me shumë mungesa

Ronaldo nuk stërvitë me skuadrën, rrezikon ndeshjen me Napolin

Prishtina e dominon Trepçën, kalon në gjysmëfinale të Kupës

Lukaku mendon për kalimin te Juventusi

Ish-trajneri i Real Madridit, Del Bosque: Ne mes Messit dhe Ronaldos, unë e zgjedh argjentinasin

Nga Dani Alves e Cristiano Ronaldo te Laudrup: Dhjetë golat më të mirë në histori të el Classicos së Copa del Rey

UEFA ia beson FFK-së organizimin e rrethit paraeliminator të Ligës së Kampionëve

Legjenda Kareem Abdul-Jabbar shet unazat e kampionit të NBA-s për qëllime bamirësie