Udinese-Torino ndajnë pikët

31.10.2016 22:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Udinese-Torino ndajnë pikët

4 gola, shumë spektakël por asnjë fitues në Friuli. Përfundoi në barazim 2-2 sfida mes Udineses dhe Torinos me dy skuadrat që ndanë nga një pikë në një takim të cilin e luajtën vetëm për ta fituar. Edhe pse pritej të debutonte në Serinë A me Torinon, Arlind Ajeti nuk u aktivizua për asnjë minutë nga trajneri i skuadrës Granata Sinisa Mihajlovic. Në Udine sfida nisi më mirë për Torinon.

Miqtë arritën të zhbllokonin shifrat pas vetëm 15 minutash lojë me mesfushorin Marco Benassi që i shërbyer nga Belotti ndëshkoi portierin grek të vendasve Karnezis. Por edhe pse e panë veten në epërsi, miqtë nuk arritën të ruanin avantazhin pasi Udinese me dy gola të shpejtë në minutat 60 dhe 70-tën përmbysi shifrat në favor të saj. Fillimisht ishte francezi Cyril Thereau ai që barazoi ndërsa më pas kolumbiani Duvan Zapata shënoi edhe golin e dytë për Udinesen. Por që Torino të mos dilte pa pikë nga ky duel dhe të mos parakalohej nga friulanët në renditje mendoi Adem Ljajic që në të 77-tën realizoi një gol të bukur për shifrat përfundimtare 2-2./supersport.al/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

Milan 3-0 Cagliari: Notat e lojtarëve, Paqueta dhe Kessie në nivel

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Barca nuk arrin të fitojë ndaj Bilbaos

Barca nuk arrin të fitojë ndaj Bilbaos

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

Lenjani vazhdon me paraqite të mira, shënon edhe në barazimin e Sionit ndaj Luganos

Lenjani vazhdon me paraqite të mira, shënon edhe në barazimin e Sionit ndaj Luganos

Milani-Cagliari: Formacionet zyrtare, Paqueta nga fillimi

Milani-Cagliari: Formacionet zyrtare, Paqueta nga fillimi

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz

Sassuolo-Juventus: Formacionet zyrtare, Bernardeschi nga fillimi

Sassuolo-Juventus: Formacionet zyrtare, Bernardeschi nga fillimi

Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin, por vushtrriasi lëndohet dhe del nga loja

Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin, por vushtrriasi lëndohet dhe del nga loja

Munishi: U mbrojtëm mirë, e rëndësishme ishte fitorja

Munishi: U mbrojtëm mirë, e rëndësishme ishte fitorja

Cancelo: Te Juventusi jam bërë lojtar më i kompletuar

Cancelo: Te Juventusi jam bërë lojtar më i kompletuar

Costa rrit thashethemet e largimit, pëlqen një lajm që e lidh me Unitedin

Costa rrit thashethemet e largimit, pëlqen një lajm që e lidh me Unitedin

Katër klube të mëdha evropiane pas Richarlisonit

Katër klube të mëdha evropiane pas Richarlisonit

Kuka: Medalja e fituar të jetë dhuratë për dy ngjarje të reja për sportin dhe sportistët

Kuka: Medalja e fituar të jetë dhuratë për dy ngjarje të reja për sportin dhe sportistët