Udinese-Torino ndajnë pikët

31.10.2016 22:11

4 gola, shumë spektakël por asnjë fitues në Friuli. Përfundoi në barazim 2-2 sfida mes Udineses dhe Torinos me dy skuadrat që ndanë nga një pikë në një takim të cilin e luajtën vetëm për ta fituar. Edhe pse pritej të debutonte në Serinë A me Torinon, Arlind Ajeti nuk u aktivizua për asnjë minutë nga trajneri i skuadrës Granata Sinisa Mihajlovic. Në Udine sfida nisi më mirë për Torinon.

Miqtë arritën të zhbllokonin shifrat pas vetëm 15 minutash lojë me mesfushorin Marco Benassi që i shërbyer nga Belotti ndëshkoi portierin grek të vendasve Karnezis. Por edhe pse e panë veten në epërsi, miqtë nuk arritën të ruanin avantazhin pasi Udinese me dy gola të shpejtë në minutat 60 dhe 70-tën përmbysi shifrat në favor të saj. Fillimisht ishte francezi Cyril Thereau ai që barazoi ndërsa më pas kolumbiani Duvan Zapata shënoi edhe golin e dytë për Udinesen. Por që Torino të mos dilte pa pikë nga ky duel dhe të mos parakalohej nga friulanët në renditje mendoi Adem Ljajic që në të 77-tën realizoi një gol të bukur për shifrat përfundimtare 2-2./supersport.al/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Zhduket në një liqe në Itali futbollistja shqiptare e Zvicrës, Florijana Ismaili.

Heerenveen fiton me 13 gola epërsi, shënon edhe mbrojtësi i ri i Kosovës, Ibrahim Dreshevic

James ende nuk e ka vendosur të ardhmen: Kam kohë edhe 20 ditë