Udhëtarët injoruan ‘shtatzënën’ që qëndronte në këmbë gjatë udhëtimit me tren (Video)

03.07.2018 19:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Udhëtarët injoruan ‘shtatzënën’ që qëndronte në këmbë gjatë udhëtimit me tren (Video)

Anna Whitehouse ka bërë një eksperiment social, për të parë se sa udhëtarë do i lironin ulësen një gruaje shtatzënë – me rezultate të tmerrshme.

Derisa temperatura në Londër ishte e lart, blogerja 36-vjeçare vuri një objekt të fryrë që të duket si shtatzënë dhe nisi udhëtimin me trenin nëntokësor.

Vetëm katër nga dhjetë udhëtarë ia lëshuan asaj ulësen, derisa njëri u ngrit vetëm kur Anna i kërkoi se nëse mund të ulet. Nëna e dy fëmijëve, ka mbetur e tronditur prej sjelljeve të tyre, se si mund të injoronin një grua shtatzënë.

“Mbase do duhesha të sillesha si shtatzënë, duke fërkuar barkun apo bërë sjellje se nuk ndjehem mirë. Po sikur një shtatzënë, për një moment të humbë kontrollin”, ka thënë Whitehouse.

Me këtë rast, ajo ka kërkuar që të bëhet më shumë rreth atyre që janë shtatzënë, ndërsa nënat që presin të lindin, të llogarisin se mund të mos ndihmon kur janë në udhëtim apo ndodhen në vështirësi. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Njihuni me burrin që telefonoi Ndihmën e Shpejtë 314 herë në pesë vjet, edhe pse në asnjërën herë nuk kishte nevojë për ta (Foto)

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Swisscom në bisedime për shitjen e operatorit Italian Fastweb

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Armand Çullhaj shpallet kampion evropian në WBU

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Rezervoi në një restorant luksoz, u refuzua për shkak të këpucëve që i kushtonin 340 euro (Foto)

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Mulaomerovic: Na pret punë e vështirë, por besoj te basketbollistët e mi

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Google pranon ekzistencën e një motori kërkimi të censuruar për Kinën

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)

Futet në pishinë që të lahet me peshkaqenë (Video)

Chiesa vazhdon të jetë caku kryesor i Napolit

Chiesa vazhdon të jetë caku kryesor i Napolit

Ndihmohet të shënonte kosh, motra e vogël inkurajohet nga vëllai: “Ti je e fortë” (Video)

Ndihmohet të shënonte kosh, motra e vogël inkurajohet nga vëllai: “Ti je e fortë” (Video)

Bie vlera e Tether, Bitcoin, Ether dhe XRP rriten me 7%

Bie vlera e Tether, Bitcoin, Ether dhe XRP rriten me 7%

Në shtratin e dashurisë kjo femër hyri ne mes Tunës dhe Ences

Në shtratin e dashurisë kjo femër hyri ne mes Tunës dhe Ences

Bashkimi e nis sonte aventurën e re në Ligën Ballkanike

Bashkimi e nis sonte aventurën e re në Ligën Ballkanike

Të zhveshur para partnerit: 6 fjalitë që nuk duhet t’ia thoni kurrë atij

Të zhveshur para partnerit: 6 fjalitë që nuk duhet t’ia thoni kurrë atij

Lentet e Snapchat tani funksionojnë edhe me macet

Lentet e Snapchat tani funksionojnë edhe me macet

Kinezët ndërtojnë urën lëvizëse 7 mijë tonëshe, mbi të cilën do të kalojnë trenat me 250 kilometra në orë (Video)

Kinezët ndërtojnë urën lëvizëse 7 mijë tonëshe, mbi të cilën do të kalojnë trenat me 250 kilometra në orë (Video)