U qëllua nga policia edhe pse ishte i paarmatosur

08.03.2015 12:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
U qëllua nga policia edhe pse ishte i paarmatosur

Një djalosh zezak i paarmatosur, i cili quhej Tony Robinson, ishte qëlluar për vdekje nga një oficer policie në Madison, Los Angjelos.
Departamenti i legjislativ i shtetit për hetime kriminale, po e hulumton vrasjen e së Premtes nga ana e policisë, deklarojnë autoritetet policore. Ligjet e Wisconsinit kërkojnë agjenci të jashtme hetuese për hetimet që bëhen në të cilat janë të përfshirë agjent policie.

19 vjeçari Robinson ishte vrarë brenda një apartamenti nga një polic, i cili thuhej se tentote të kryente një grabitje.

Robinson ishte vrarë gjoja se ai ka rezistuar gjatë arrestimit, dhe ka përdorur dhunë ndaj policëve, thuhet në raportin e Policisë. /Indeksonline/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chitetsu Watanabe, ka vdekur në Japoni në moshën 112-vjeçare

Chitetsu Watanabe, ka vdekur në Japoni në moshën 112-vjeçare

Ministria e Jashtme të Japonisë ka bërë të ditur se testet kanë dalë pozitive për coronavirusin tek dy serbë

Ministria e Jashtme të Japonisë ka bërë të ditur se testet kanë dalë pozitive për coronavirusin tek dy serbë

Rrahje masive e 50 anëtarëve të një familje serbe në Vjenë

Rrahje masive e 50 anëtarëve të një familje serbe në Vjenë

‘Kali i Trojës’ brenda Bashkimit Evropian!

‘Kali i Trojës’ brenda Bashkimit Evropian!

Trump: Kjo është lista e kandidatëve për Drejtor të Inteligjencës

Trump: Kjo është lista e kandidatëve për Drejtor të Inteligjencës

Nga Intelegjenca Amerikane: Putini dëshiron ta ndihmojë Trumpin” që të rizgjedhet

Nga Intelegjenca Amerikane: Putini dëshiron ta ndihmojë Trumpin” që të rizgjedhet

Ambasadori amerikan në BeH: Përcolla qëndrimin e SHBA-së se sovraniteti dhe integriteti territorial duhet të respektohet

Ambasadori amerikan në BeH: Përcolla qëndrimin e SHBA-së se sovraniteti dhe integriteti territorial duhet të respektohet

Në rritje numri i rasteve me koronavirus në Korenë e Jugut

Në rritje numri i rasteve me koronavirus në Korenë e Jugut

Shkaku i Daçiqit po ftohen raportet mes Beogradit dhe Pekinit

Shkaku i Daçiqit po ftohen raportet mes Beogradit dhe Pekinit

Në rezervuarët e karburantit të aeroplanëve Boeing 737 Max, gjenden mbetje

Në rezervuarët e karburantit të aeroplanëve Boeing 737 Max, gjenden mbetje

Autoritetet indiane ndërtojnë murin në lagjen e varfër   para vizitës së Trump

Autoritetet indiane ndërtojnë murin në lagjen e varfër para vizitës së Trump

Karkalecat ‘pushtojnë’ Afrikën dhe Sudanin Jugor

Karkalecat ‘pushtojnë’ Afrikën dhe Sudanin Jugor

Në Britani rregulla të reja, nuk ka punë për të pakualifikuarit dhe ata që nuk dinë anglisht

Në Britani rregulla të reja, nuk ka punë për të pakualifikuarit dhe ata që nuk dinë anglisht

Vdes regjisori kinez i filmave të njohur dhe familja e tij nga coronavirusi

Vdes regjisori kinez i filmave të njohur dhe familja e tij nga coronavirusi

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

2 gazetarë janë zhdukur në Kinë, po tregonin të vërtetën

2 gazetarë janë zhdukur në Kinë, po tregonin të vërtetën