U kap me drogë, pranga, fishekë dhe sprej – një muaj paraburgim

29.07.2019 15:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
U kap me drogë, pranga, fishekë dhe sprej – një muaj paraburgim

Gjykata Themelore e Mitrovicës ia ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit F.S., nga Vushtrria pasi në banesë iu gjetën drogë, pranga, fishekë dhe prej.

Ai dyshohet për veprat penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve dhe substancave psikotropike dhe analoge”, “prodhimi dhe përpunimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope, analoge apo veglave, pajisjeve apo materialeve narkotike“ si dhe “mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve“, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore të Mitrovicë.

“Sipas kërkesës së prokurorisë të dorëzuar në gjykatë, ekziston dyshimi i bazuar se deri me datë 27 korrik 2019, i dyshuari në banesën e tij në Vushtrri, pa autorizim është furnizuar me substancë narkotike në sasi prej 2 kilogramë e 400 gramë të llojit marihuanë të ndara në nëntë qese në sasi të ndryshme, si dhe një qese në të cilat ishin farat e bimës së kanabisit me peshë prej 34.3 gramëve, po ashtu gjatë kontrollit janë gjetur një palë pranga të ngjashme me të policisë, tetë copë fishekë, si dhe një prej”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mitrovicë – Kontrabandim me migrantë

Mitrovicë – Kontrabandim me migrantë

Aksident trafiku me lëndime në autostradën Arben Xhaferi

Aksident trafiku me lëndime në autostradën Arben Xhaferi

Dhunë në familje në Prizren

Dhunë në familje në Prizren

Dhunë në familje në Gjilan

Dhunë në familje në Gjilan

Kurti për Demaçin: Ky njeri shpirtmadh e mendjefortë, foli e tha të vërtetën universale të lirisë

Kurti për Demaçin: Ky njeri shpirtmadh e mendjefortë, foli e tha të vërtetën universale të lirisë

Vdes edhe një 70-vjeçar nga koronavirusi në Gjilan

Vdes edhe një 70-vjeçar nga koronavirusi në Gjilan

Numri i të prekurve nga COVID-19 në botë rritet në mbi 16 milionë

Numri i të prekurve nga COVID-19 në botë rritet në mbi 16 milionë

Limaj: Baca Adem mbetet udhërrëfyesi më i mirë për djemtë dhe vajzat e reja që duan ta nderojnë vendin dhe kombin e vet

Limaj: Baca Adem mbetet udhërrëfyesi më i mirë për djemtë dhe vajzat e reja që duan ta nderojnë vendin dhe kombin e vet

Hoti: Ne i jemi borxhli Enver Zymberit, familjes së tij dhe gjithë oficerëve policorë të rënë në krye të detyrës

Hoti: Ne i jemi borxhli Enver Zymberit, familjes së tij dhe gjithë oficerëve policorë të rënë në krye të detyrës

Lajm i mirë: Shërohet edhe foshnja e dytë e sëmurë me Covid-19 në Kosove

Lajm i mirë: Shërohet edhe foshnja e dytë e sëmurë me Covid-19 në Kosove

Thaçi: Enver Zymberi dha jetën në mbrojtje të integritetit territorial të Kosovës

Thaçi: Enver Zymberi dha jetën në mbrojtje të integritetit territorial të Kosovës

Koreja e Veriut në alarm: Raportohet rasti i parë i dyshuar me Covid-19

Koreja e Veriut në alarm: Raportohet rasti i parë i dyshuar me Covid-19

57 vjetori i tërmetit në Shkup

57 vjetori i tërmetit në Shkup

96 vjet nga vdekja e luftëtarit Azem Galica

96 vjet nga vdekja e luftëtarit Azem Galica

Policia e Kosovës nderon heroin Enver Zymberi

Policia e Kosovës nderon heroin Enver Zymberi

2.995 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

2.995 raste aktive me Covid-19 në Kosovë