Twitter lançon aplikacionin ku do të testojë funksionet eksperimentale

11.03.2019 21:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Twitter lançon aplikacionin ku do të testojë funksionet eksperimentale

Twitter ka vendosur të mbajë premtimin për testimin e funksioneve eksperimentale me publikun. Rrjetin social lançoi Twttr, një aplikacion eksperimental ku përdoruesit e interesuar mund të provojnë prototipet e funksioneve që pritet të vinë në Twitter në të ardhmen.

Funksioni i parë që do të testohet është ai i bisedave në formë prezantimi plot ngjyra. Por Twitter tha se mund të përdorë aplikacionin për të eksploruar ndryshime të tjera si ide për përditësimet e statuseve apo cicërimat hyrëse.

Ju mund të aplikoni për prototipin e kompanisë tani edhe pse shanset që të përfitoni nga programi janë të pakta. Twitter ka planifikuar të ftojë vetëm 2,0000 anglishtfolës dhe Japonezë dhe vetëm në iOS.

Përdoruesit e Twttr do të ndajnë me rrjetin social eksperiencat. Nëse Twitter fillon të “luajë” me ndryshime, këta janë të parët që do ta kuptojnë përpara se të mbërrijë tek aplikacioni kryesor.

Twitter vazhdimisht flet për veçori të reja por rrallë herë del me qëndrime zyrtare përpara se funksionet të arrijnë fazën beta kur thuajse janë gati.

Me Twitter kompania do të ketë feedbackun e publikut për ndryshimet që ka menduar që në fazat e para. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Twitter lançon aplikacionin ku do të testojë funksionet eksperimentale

Twitter lançon aplikacionin ku do të testojë funksionet eksperimentale

‘Vrasësi i heshtur’ që po shkakton vdekje të shpeshta, largojeni atë me këta 3 përbërës

‘Vrasësi i heshtur’ që po shkakton vdekje të shpeshta, largojeni atë me këta 3 përbërës

Vraponte sikur qentë tjerë, donte të bëhej pjesë e garës që shfaqej në televizion (Video)

Vraponte sikur qentë tjerë, donte të bëhej pjesë e garës që shfaqej në televizion (Video)

Përditësimet në Windows 10 janë shndërruar në makth përdoruesit

Përditësimet në Windows 10 janë shndërruar në makth përdoruesit

Transplanti me i çuditshëm i bërë ndonjëherë

Transplanti me i çuditshëm i bërë ndonjëherë

Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

Apex Legends përjashton 335 mijë lojtarë që mashtronin

Nvidia blen prodhuesin Izraelit të çipeve për qendrat e të dhënave

Nvidia blen prodhuesin Izraelit të çipeve për qendrat e të dhënave

Udhëtimi me veturë nëpër rrugë, anash së cilës ka borë disa metra të lartë (Video)

Udhëtimi me veturë nëpër rrugë, anash së cilës ka borë disa metra të lartë (Video)

A duhet të brengoseni për humbjen e shpejtë të peshës? Diabeti mund të jetë një nga arsyet

A duhet të brengoseni për humbjen e shpejtë të peshës? Diabeti mund të jetë një nga arsyet

Njihuni me telefonin pa porta Vivo Apex 2019

Njihuni me telefonin pa porta Vivo Apex 2019

Protesta në Rusi për lirinë në internet

Protesta në Rusi për lirinë në internet

Pasi ta mësoni këtë nuk do ta përzieni më kafen me qumësht kurrë

Pasi ta mësoni këtë nuk do ta përzieni më kafen me qumësht kurrë

Procesorët e rinj të telefonëve do të suportojnë kamera deri në 192-megapiksel

Procesorët e rinj të telefonëve do të suportojnë kamera deri në 192-megapiksel

Gruaja që humbi 82 kilogramë, pasi hoqi dorë nga ky ves

Gruaja që humbi 82 kilogramë, pasi hoqi dorë nga ky ves

Si ndikon moti me shi në sjelljet e njerëzve

Si ndikon moti me shi në sjelljet e njerëzve

A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?

A fshihet një sulm kibernetik Amerikan pas ndërprerjes së elektricitetit në Venezuelë?