Turqia: Kemi vendosur tarifa shtesë për më shumë se 800 produkte që hyjnë në këtë shtet

20.05.2020 12:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Turqia: Kemi vendosur tarifa shtesë për më shumë se 800 produkte që hyjnë në këtë shtet

Turqia ka vendosur tarifa shtesë deri në 30 për qind për importet e më shumë se 800 produkteve, përfshirë makineri pune dhe bujqësore, sipas një deklarate të botuar sot në gazetën zyrtare.

Javën e kaluar, Ankaraja njoftoi tarifa shtesë për importin e dhjetëra produkteve, duke përfshirë këtu pjatalarëse, bizhuteri, instrumente muzikorë dhe pajisje sanitare, shkruan Reuters, transmeton Telegrafi

Po ashtu Turqia njoftoi tarifa shtesë deri në 30 për qind për importin e disa mjeteve të ndërtimit, disa produkteve të çelikut dhe hekurit, pjesëve të këmbimit të përdorura në sektorin e automobilave, televizioneve dhe një gamë të gjerë të produkteve të tjera.

Qeveria mund të përdorë tarifat e reja për të frenuar rritjen e deficitit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Turqia: Kemi vendosur tarifa shtesë për më shumë se 800 produkte që hyjnë në këtë shtet

Turqia: Kemi vendosur tarifa shtesë për më shumë se 800 produkte që hyjnë në këtë shtet

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

BE, FMN dhe Banka Botërore: Kërkojmë që të ratifikohen marrëveshjet financiare të negociuara për të tejkaluar krizën ekonomike

BE, FMN dhe Banka Botërore: Kërkojmë që të ratifikohen marrëveshjet financiare të negociuara për të tejkaluar krizën ekonomike

Në Infektivë 7 raste me COVID-19

Në Infektivë 7 raste me COVID-19

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

Investitorët e huaj: Kërkojë subvencione nga Maqedoni e Veriut

Investitorët e huaj: Kërkojë subvencione nga Maqedoni e Veriut

Qeveria nuk shpërblen punëtorët e kompanisë “Pastrimi”

Qeveria nuk shpërblen punëtorët e kompanisë “Pastrimi”

Protesta e dytë kundër shembjes së Teatrit

Protesta e dytë kundër shembjes së Teatrit

Në Kosovë, 15 të shëruar dhe vetëm një i infektuar me COVID-19

Në Kosovë, 15 të shëruar dhe vetëm një i infektuar me COVID-19

Uran Ismaili: Si deputetë të opozitës ne nuk kishim mandatin që ta mbanin qeverinë

Uran Ismaili: Si deputetë të opozitës ne nuk kishim mandatin që ta mbanin qeverinë

Një qershori dita kur pritet të rifillojnë punën gjykatat

Një qershori dita kur pritet të rifillojnë punën gjykatat

150 mijë punëkërkues të regjistruar në Kosovë

150 mijë punëkërkues të regjistruar në Kosovë

Nga 1 marsi deri më 1 maj në Maqedoninë e veriut janë operuar 1.800 pacientë

Nga 1 marsi deri më 1 maj në Maqedoninë e veriut janë operuar 1.800 pacientë

“Marrëveshja Kosovë-Serbi mund të bëhet para zgjedhjeve në SHBA”

“Marrëveshja Kosovë-Serbi mund të bëhet para zgjedhjeve në SHBA”

Biçikletat elektrike e ardhmja e transportit publik

Biçikletat elektrike e ardhmja e transportit publik

Edhe një ligë evropiane konfirmon rikthimin e futbollit

Edhe një ligë evropiane konfirmon rikthimin e futbollit